Забруднена органічними речовинами вода дісталася Чернігова

Поділитися
Забруднена органічними речовинами вода дісталася Чернігова
Зараз забруднення води за результатами лабораторних досліджень – незначне, типове для цього періоду року

Забруднюючі органічні речовини дійшли до ділянки річки Десна безпосередньо у Чернігові. Як відомо, через забруднення річки Сейм відбувся масовий мор риби, яка течією пересувалася з Сейму до Десни.

В Чернігові забруднену воду очікували ще на початку тижня, але вона дісталася міста тільки зараз.

Як повідомило Міністерство довкілля, станом на 5 вересня забруднення води за результатами лабораторних досліджень – незначне, типове для цього періоду року. Наразі спостерігається зміна характеру руху забруднюючих речовин по річці Десна — воно йде не суцільним масивом, а пересувається по найглибшій частині річки, окремими плямами. Забруднення осідає на дно.

Також у міністерстві повідомили, що протягом останньої доби на ділянці річки Десна перед Черніговом безперебійно здійснюються заходи з насичення киснем поверхневої води.

За даними Держводагентства, перевищень хімічних або високотоксичних компонентів не встановлено. Вода на підході до Чернігова мутна та темнішає. Швидкість переміщення забруднення змінюється залежно від звивистості русла.

На Сумщині також спостерігається стабілізація стану річки Сейм від кордону з рф до селища Чаплищі Сумської обл. Там відзначається незначне збільшення розчиненого кисню у воді та відновлення природного кольору води. Рівень хімічного споживання кисню майже прийшов до норми. Мор риби не фіксується. Різкого, неприємного запаху вода вже не має.

найважливіше те, що загрози питному водопостачанню немає. Адже питні водозабори для населення з річок Сейм та Десна в Чернігівській та Сумській областях не здійснюються. Усі служби на місцях роблять усе, аби населення не постраждало.

На Десні фахівці Держекоінспекції спільно з рибоохоронним патрулем здійснюють заходи з уловлювання загиблої риби. Загалом станом на сьогодні на території Чернігівської області зібрано 10,7 тонн загиблої риби.

На території Сумської області вже зібрано понад 12 тонн мертвої риби, але протягом останніх днів тут мору риби не зафіксовано.

Тиждень тому загальна цифра дорівнювала 17 тоннам.

З метою порятунку живої риби у місцях, куди ще не дійшло забруднення, місцевою владою та активістами здійснюється розчищення приток річки Десна, щоб риба могла туди заходити безперешкодно.

Населенню варто прислухатися до попереджень Міндовкілля і місцевої влади: не треба купатися в річках Сейм та Десна, не треба купувати рибу, виловлену цими днями. Слід пам'ятати, що вода може бути шкідливою і для худоби - напувати її водою з річок небезпечно.

Держекоінспекція повідомила, що фактів торгівлі рибою, що зазнала загибелі в річках, виявлено не було.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі