У звільненій від російських окупантів Бучі почали ексгумацію тіл з братських могил. Злочини росіян документуватимуть 150 слідчих, кожне тіло оглядатимуть судмедексперти, криміналісти, слідчі та прокурори.
«Одна із братських могил знаходиться біля церкви – там поховано приблизно 67 вбитих росіянами людей», - повідомив голова Київської ОВА Олексій Кулеба.
Імовірно, він мав на увазі Церкву Святого Апостола Андрія Первозванного та Всіх Святих, де за даними супутникових знімків компанії Maxar знаходилася саме така могила, протяжність траншеї сягала майже 14 метрів.
«У більшості загиблих вогнепальні та осколкові поранення від вибухів. Частина загиблих були з документами, решту ж доведеться впізнавати родичам по одягу чи інших ознаках та ідентифікувати по ДНК», - додав Кулеба.
Попередньо у Бучі понад 300 загиблих. Правоохоронці фіксують кожний злочин, який скоїли окупанти проти українців. Це страшна трагедія для всіх нас, підкреслив він
Зараз у місті працюють ремонтні бригади, лагодять лінії електропередач, водо- та газопроводи, розпочато системне розчищення траси міста.
Попри те, що Київ узяв на себе зобов'язання в рамках Угоди про асоціацію між Україною та ЄС ратифікувати Римський статут, українська влада досі цього не зробила. Чому? Як це може позначитися на міжнародному розслідуванні злочинів, вчинених російськими військовими в Маріуполі, Харкові, Херсоні, Бучі, Бородянці, Ірпені, Чернігові, Волновасі та багатьох інших українських містах і селах? Відповіді на ці та інші запитання – в інтерв'ю ZN.UA заступника генерального прокурора України у 2019–2021 роках Гюндуза Мамедова «Чому нашій країні необхідно ратифікувати Римський статут».