У БПП вимагають припинити постачання сировини на "Кримський титан"

Поділитися
У БПП вимагають припинити постачання сировини на "Кримський титан" За словами Вінника, завод та його власник є найбільшим платником податків окупаційній адміністрації РФ в Криму © Корреспондент.net
За словами народного депутата Івана Вінника, в ільменіті може бути зацікавлений тільки "Кримський титан".

Народний депутат України фракції "Блок Петра Порошенка" Іван Вінник звернувся до прем'єр-міністра Володимира Гройсмана із пропозицією припинити постачання української сировини заводу "Кримський титан", розташованому в анексованому Криму. На думку Вінника, діяльність заводу загрожує національній безпеці України, повідомила прес-служба БПП.

"Я вважаю, що діяльність цього підприємства в окупованому Криму загрожує національній безпеці України. Та мова навіть не про очевидну шкоду екології регіону, а про те, що завод "Титан" та його власник – український олігарх Фірташ – є найбільшим платником податків окупаційній адміністрації РФ в Криму. Діяльність заводу "Титан" можна зупинити, позбавивши його сировини – ілменітової руди", - процитували у прес-службі запис Вінника у Facebook.

За словами Вінника, Україна є одним із найбільших у світі виробників ілменіту і українська руда може бути цікавою виключно "Кримського титану".

"Експорт з України відбувається в напрямку турецького порту Самсун, але, за дивним збігом обставин, судна, що вийшли з Одеси, після кількох годин перебування в турецьких водах, направляються або в російський порт Кавказ або в український Керч. Зазначене вище свідчить про те, що в інтересах національної безпеки потрібно зробити ілменітову руду предметом експортного контролю. Таким чином, митне оформлення в режимі експорту буде можливе виключно за наявності дозволу служби експортного контролю України", - додав депутат.

Він зазначив, що ілменіт може отримати статус контрольованого товару та пояснив процедуру отримання дозволів експортного контролю.

"Чинна процедура надання дозволів експортного контролю передбачає отримання висновку міжвідомчої комісії при РНБО з питань військово-технічного співробітництва та експортного контролю. Комісія має в своєму складі представників розвідорганів та спецслужб України, які, вочевидь, розкриють у своїх доповідях кінцевого вантажоотримувача та обґрунтовано будуть радити в інтересах національної безпеки відмовити у наданні дозволу на експорт руди, якщо вона є сировиною для Кримського "Титану". Ілменіт може отримати статус контрольованого товару шляхом внесення змін до постанови КМУ № 86 від 28.01.2004 року", - пояснив Вінник.

Він додав, що звернувся до Гройсмана щодо необхідності вжиття термінових заходів у ситуації з "Кримським титаном".

"Я публічно звернувся до прем'єр-міністра Гройсмана щодо необхідності вжиття термінових заходів для вирішення цього питання. Побачимо, чи готовий уряд захистити національні інтереси чи буде сприяти інтересам Фірташа в окупованому Криму", – заявив Вінник.

Раніше міністр закордонних справ Павло Клімкін заявив про те, що Україна ніколи не буде постачати воду до Криму, поки на території півострова діятиме окупаційна влада. За його словами Росія намагається використати цю ситуацію з викидами хімічних речовин заводу "Кримський титан" на міжнародних майданчиках, намагаючись трактувати відмову України постачати воду на окупований півострів не в контексті міжнародного права, а в гуманітарному контексті.

Перші повідомлення про масштабні викиди в Армянську почали надходити 25 серпня (за даними ЗМІ, вперше вони були зафіксовані 23-24 серпня), однак їх наявність окупаційна "влада" півострова визнала лише 28-го. У суміжній Херсонській області також зафіксовано підвищений вміст в повітрі шкідливих хімречовин.

Як повідомляв "віце-прем'єр" окупаційного уряду Ігор Михайличенко, причиною викидів стали випаровування вмісту кислотонакопичувача на філії заводу "Титан" (перереєстрований "Кримський титан", пов'язаний з Дмитром Фірташем) через спеку і брак води. Дітей з Армянська евакуювали. У школах міста оголошені двотижневі канікули.

Своєю чергою розвідка Міноборони України заявила, що напередодні погіршення екологічної ситуації в Криму підрозділи Збройних сил РФ проводили стрільби в районах розташування відстійників відходів хімвиробництва титанового та содового заводів. Вони пошкодили зазначені об'єкти, що призвело до погіршення екологічної ситуації. Щоб уникнути відповідальності, окупанти поширили в ЗМІ неправдиву інформацію про аварію на заводі "Титан".

Детальніше про ситуацію в Армянську читайте в матеріалі DT.UA "Екологічна катастрофа в анексованому Криму: причини і наслідки".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі