"Зараз Росія намагається використати цю ситуацію (в Армянську – ред.) для розкручування, зокрема на міжнародних майданчиках, питання непостачання води на окуповану територію, чого ми за визначенням ніколи не будемо робити, але розкручувати цю проблему не з точки зору міжнародного права, а начебто загортаючи це в гуманітарну обгортку", - цитує Клімкіна "Укрінформ".
Він нагадав про те, що Україна підготувала проект звернення у міжнародну Організацію із заборони хімічної зброї (ОЗХО) у зв'язку з викидами на анексованому півострові, від яких страждають і суміжні райони Херсонської області.
За словами міністра, зараз співробітники Міністерства охорони здоров'я та Міністерства екології і природних ресурсів збирають інформацію та проводять необхідні експертизи для підкріплення цього звернення фактами. Вже відбувся попередній контакт із ОЗХО.
При цьому українська сторона не робитиме нічого, що дасть країні-окупантові можливість використовувати це питання в контексті маніпуляцій із водою.
"Ми чудово знаємо про всі фейкові плани начебто побудувати це водопостачання. Ми цього зробити ніколи не дозволимо. На окуповану територію вода за контрактом, де написано "Крим, Росія", ніколи не постачатиметься", - підкреслив голова МЗС.
Перші повідомлення про масштабні викиди в Армянську почали надходити ще 25 серпня (за даними ЗМІ, вперше вони були зафіксовані 23-24 серпня), однак їх наявність окупаційна "влада" півострова визнали лише 28-го. У суміжній Херсонській області також зафіксовано підвищений вміст в повітрі шкідливих хімречовин.
Російська окупаційна прокуратура Криму заявила, що проведе розслідування за фактом викидів шкідливих речовин в атмосферу в Армянську. Відомство "розбереться, чи є в цій ситуації вина посадових осіб, і чи могли ними бути вжиті застережні заходи". З міста евакуювали дітей та оголосили двотижневі канікули.
"Віце-прем'єр-міністр" окупаційного уряду Криму Ігор Михайличенко називав причиною викидів випаровування вмісту кислотонакопичувача на філії заводу "Титан" (перереєстрований "Кримський титан", пов'язаний із Дмитром Фірташем – ред.) через спеку та брак води. Українські прикордонники називають можливою причиною екологічної катастрофи на півночі півострова незаконні військові навчання окупантів. За їхніми даними, під час тренувань вони поцілили відстійники титанового та содового заводів.
Детальніше про ситуацію в Армянську читайте у матеріалі DT.UA "Екологічна катастрофа в анексованому Криму: причини і наслідки".