У середу, 16 вересня, у день зникнення журналіста Георгія Гонгадзе, журналісти закликають громадян України провести акції солідарності, повідомляє Телекритика.
"Сьогодні журналісти в Україні піддаються великим ризикам, ставлячи незручні питання влади, працюючи в зоні бойових дій і викриваючи корупційні схеми. В умовах російської пропаганди і контрпропаганди, самоцензура, яка поширена серед журналістів, ми закликаємо бути відданими стандартам професії. На жаль, поки рано говорити про гарантії належного захисту прав журналістів", - йдеться у зверненні.
Як передає сайт Національної спілки журналістів України, в середу о 18.30 від будівлі союзу на Хрещатику, 27А і до площі Незалежності пройде традиційна хода, яке завершиться на Майдані зачитуванням імен загиблих журналістів, запалюванням свічок та хвилиною мовчання.
Пам'ятні заходи також погодилися провести в Харкові, Львові, Чернівцях, Луцьку, Рівному, Маріуполі, Івано-Франківську, Запоріжжі, Черкасах та Вінниці. Гасло для цьогорічної акції - "Озбройтеся правдою".
Ініціатори акцій пам'яті також пропонують з 11 до 20 годин провести twitter-шторм із запропонованими хештегів #Gongadze, # Гонгадзе, #Ukraine #truthisnotacrime.
Напередодні повідомлялося, що адвокат вдови Георгія Гонгадзе Мирослави Валентина Теличенко вважає, що в даний час існує можливість вийти на справжніх замовників вбивства журналіста.
Як відомо, Гія зник у Києві у вересні 2000 року. У листопаді того ж року в лісі Київської області був виявлений обезголовлений труп, який, за висновками експертів, міг належати журналістові. У 2009 році в Київській області знайдено останки черепа, які, за заявою Генпрокуратури, належать Р. Гонгадзе. Однак тіло досі не віддано землі, оскільки мама журналіста Л. Гонгадзе відмовлялася визнавати, що знайдені останки належать її синові.
Колишнього генерала МВС Олексія Пукача звинувачують у вбивстві журналіста Георгія Гонгадзе восени 2000 року. Він був затриманий 22 липня 2009 року. Тоді ж замовником убивства був названий екс-глава МВС Юрій Кравченко, який був убитий в 2005 році в своєму будинку.
29 січня 2013 року Печерський райсуд Києва засудив Пукача до довічного позбавлення волі, визнавши його винним у вбивстві.
Проте ні Пукач, ні родина Гонгадзе з пригоровом не згодні. Мирослава Гонгадзе зазначає, що суд не назвав і не покарав головних винуватців смерті її чоловіка - замовників вбивства.
12 березня Спеціальна комісія МВС вирішила зняти гриф секретності з близько 80 носіїв інформації в рамках розслідування справи про вбивство Гонгадзе.