Рішення про оголошення чергової хвилі мобілізації буде прийнято в березні, але в разі достатнього набору бажаючих служити за контрактом терміни можуть бути перенесені.
Про це секретар РНБО Олександр Турчинов заявив в інтерв'ю інформагентству "Інтерфакс-Україна" у середу, 2 березня.
"Для нас дуже важливо мати сильну боєздатну армію, готову перемагати. І, безумовно, основна частина цієї армії повинна воювати на професійній основі. Чим вище саме професійна складова, тим ефективніше діють війська. Це – аксіома, і я думаю, що ніхто з цим сперечатися не буде", – підкреслив Турчинов.
Він також нагадав про суттєве збільшення оборонного бюджету і окладів військовослужбовців в 2016 році.
За словами Турчинова, встановлення мінімального розміру заробітної плати для рядового ЗСУ та НГУ в розмірі 7 000 гривень в місяць призвело до збільшення бажаючих укласти контракт.
"У нас березень є контрольним місяцем для прийняття рішення по мобілізації. Якщо ми побачимо, що зростання числа контрактників відбувається в достатній мірі, щоб забезпечити на необхідному рівні чисельність нашої армії, то ми не будемо поспішати з мобілізацією і тримати її як резерв на випадок активізації агресії з боку РФ", – запевнив секретар РНБО.
Раніше міністр оборони Степан Полторак повідомив, що в рамках сьомої хвилі може бути мобілізовано 10-12 тисяч осіб.
Раніше у Генштабі підтвердили проведення сьомої хвилі мобілізації в ЗСУ. Перед цим ЗМІ поширили інформацію, що рішення про проведення сьомої хвилі часткової мобілізації в ЗСУ практично прийняте. Однак пізніше міністр оборони заявив, що в Україні поки немає необхідності оголошувати сьому хвилю часткової мобілізації.
Нагадаємо, міністр оборони України Степан Полторак 30 листопада заявив, що підстав для оголошення наступної хвилі мобілізації в Україні поки що немає.
20 листопада начальник головного управління персоналу Генерального штабу ЗСУ Ігор Воронченко заявив, що чергова хвиля мобілізації у ЗСУ може початися вже в лютому-березні 2016 року."Швидше за все в лютому-березні", - сказав він.
Раніше в Генштабі ЗСУ допускали оголошення сьомої хвилі мобілізації на початку наступного року.
3 листопада український парламент посилив захист прав мобілізованих у відносинах з роботодавцями.