У соцмережі TikTok поширюють чергові фейки росіян про мобілізацію в Україні. Зокрема у низці відео вказують, що в деяких регіонах на заправках продаватимуть пальне лише після пред’явлення військового квитка. Також до кожної АЗС мають нібито приставити по одному працівнику ТЦК, а таке рішення «ухвалили на ставці Головнокомандувача 24 листопада».
Центр стратегічних комунікацій спростував нову масштабну ІПСО (інформаційно-психологічна операція — ред.) росіян.
«У цій «інформації» відсутні будь-які дані, де саме це планується запровадити, немає посилань на офіційну пропозицію від, як стверджується, якихось «представників ТЦК на міській сесії». Окрім того, на верифікованих сторінках регіональних ОДА/ОВА така новина відсутня», - зазначали фактчекери.
Також про це нічого не сказано у вечірньому зверненні президента Володимира Зеленського від 24 листопада, де він детально повідомляв про рішення, які ухвалені на засіданні Ставки. Про збільшення мобілізаційного ресурсу методами «бензин в обмін на пред'явлення військового квитка» він не говорив.
«Ворог не припиняє грати на темі мобілізації в Україні, збурювати українців, тримати їх в інформаційному стресі та вкидати розкол між чинною владою і військом. Закликаємо ігнорувати цей та подібний контент і довіряти лише офіційним джерелам інформації», - підсумували в Центрі стратегічних комунікацій.
Нагадаємо, нещодавно російська пропаганда запустила нові дезінформаційні кампанії, направлені проти українців. Зокрема у соцмережах поширюють фейкові відео з Головнокомандувачем ЗСУ Валерієм Залужним, у яких він начебто закликає громадян виходити на мітинги проти чинної влади та «просить не дарувати йому подарунки» на тлі загибелі свого помічника Геннадія Частякова. Також росіяни поширюють брехню про фонд дружини президента Олени Зеленської, який «виявився замішаним у схемах з торгівлі дітьми».
Під час війни, яку розпочала Росія, ворог постійно поширює дезінформацію, щоб дестабілізувати або залякати українців. Російська пропагандистська машина часто використовує маніпуляції та фейки, які спрямовані на розкол єдності в українському суспільстві. У Мінреінтеграції розповіли, як можна розпізнати фейк.