Церква могла б утримувати людей в контексті України, але ПЦУ в Європі бракує «потужностей» – експертка

ZN.UA Ексклюзив
Поділитися
Церква могла б утримувати людей в контексті України, але ПЦУ в Європі бракує «потужностей» – експертка © Православна церква України
Катерина Щоткіна розповіла, скільки приблизно представників церков і релігійних організацій отримали дозвіл на виїзд за кордон.

Церква могла б стати одним зі способів утримати людей в українському контексті, не дати їм розвіятись, втратити зв’язок із рідною землею. Однак в Православної церкви України в Європі для цього рішуче бракує «пастирських потужностей», пише Катерина Щоткіна у статті для ZN.UA «Канонічні поневіряння».

Згідно з офіційною інформацією, яку Державна служба України з етнополітики та свободи совісті (ДЕСС) надала ZN.UA, з червня 2022 року по вересень 2023 року вона надіслала прохання про надання дозволу на виїзд за кордон для 6100 представників церков і релігійних організацій. Серед «традиційних» конфесій лідирують греко-католики — 1590 осіб. Також дозволи отримали 749 представників Православної церкви України та 347 представників Української православної церкви Московського патріархату.

«Це, звісно, аж ніяк не все. Не всі священники потребують дозволів — серед них є люди похилого віку та багатодітні батьки. До того ж такий дозвіл можна отримати не лише по лінії ДЕСС. Отже, можна сказати, не так і мало священнослужителів за період повномасштабної війни перетинало український кордон. Але проблеми нестачі священників ПЦУ для українських біженців у Європі це не вирішило», – пояснила Щоткіна.

Співрозмовники ZN.UA зазначають, що запит на священників ПЦУ і на українську церкву загалом за кордоном великий.

 «У мене за цей рік тільки хрещень понад сотню було. Але найтрагічніша ситуація – з відспівуванням. Бо хрестини можна хоча б перенести на інший день. А тут людина померла – й усе, треба бути. А я не завжди можу поїхати далеко. Не можу соборувати всіх охочих – врешті-решт люди відходять без таїнств. Я раджу йти до греко-католиків, але не всі хочуть. А ще є поранені – я цим займаюся з 2015 року. З березня минулого року пішла величезна хвиля поранених, розпорошених по різних лікарнях. Їм потрібна підтримка. Я не розумію, як можна під час великої війни не опікуватися своїми тимчасовими переселенцями, в яких рідні – на фронті, у яких гинуть родичі...», – ділиться о. Петро Боканов.

Нагадаємо, Щоткіна зазначала, що мільйони православних українців за кордоном залишаються без опіки з боку Православної церкви України. Експертка пояснила, що Православна церква України мало чим може зарадити у цій ситуації. Адже згідно з Томосом про автокефалію, ПЦУ не має права засновувати парафії на «канонічній території» Вселенського патріархату — а це майже вся Західна Європа. Ще й європейські єпископи Вселенського патріархату, зі свого боку, поставилися дуже ревниво до ексклюзивного права духовного окормлення українських православних.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі