Центр протидії дезінформації отримає доступ до засекречених даних

Поділитися
Центр протидії дезінформації отримає доступ до засекречених даних © Укрінформ
Керівниця Центру розповіла, яку інформацію збиратиме організація.

Керівниця Міжнародного центру протидії дезінформації Поліна Лисенко розповіла про завдання очолюваного нею органу, створеного на базі РНБО. Основні принципи функціонування Центру Лисенко відзначиа під час презентації у вівторок, 6 квітня.

За словами Лисенко, Центр є робочим органом при РНБО, вже створена єдина база моніторингу інформації, передає "Детектор медіа".

Метою створення Центру є захист інформаційної сфери національної безпеки України, протидія пропаганді, деструктивної дезінформації і кампаній. Також Центр буде перешкоджати маніпуляціям громадською думкою і готувати аналітичні матеріали.

Лисенко зазначила, що основна увага буде приділена протидії поширенню неправдивої інформації в Інтернеті і фейків в медіа.

«Ми маємо велику кількість інформаційних атак, і в цих умовах Україна повинна бути готова захищати свій суверенітет у цій сфері. Правда буде головною зброєю роботи Центру», - зазначила Лисенко.

Серед сфер нацбезпеки, якими буде займатися Центр: Військова сфера, боротьба зі злочинністю і корупцією, зовнішня і внутрішня політика, економіка, інфраструктура, охорона здоров'я, екологія, науково-технологічний напрямок.

Також Лисенко наочно розповіла, як буде працювати система моніторингу Центру і як буде відбуватися збір інформації.

За словами Лисенко, Центр працюватиме за досить простою схемою: збір інформації - аналіз інформації - реагування.

Зокрема, Центр буде збирати інформацію як з відкритих джерел, так і інформацію з обмеженим колом доступу - службову або таємну.

«Всі дані передаються в Аналітичний департамент, який її обробляє, аналізує і готує висновки про вплив на нацбезпеку, про можливу загрозу і прогнозує подальший розвиток ситуації і шляхи реагування», - зазначила Лисенко.

У той же час заступник голови Виконавчого Комітету реформ національної ради реформ Олександр Ольшанський зазначив, що держава зараз має 8-12 моніторингових сервісів, які аналізують інформаційний простір, їх повинно вистачити для роботи Центру протидії дезінформації, тому поки нове обладнання закуповувати не планують.

Детальніше про те, як відрізнити в інформаційному потоці фейки і пропаганду читайте в статті Георгія Почепцова "Лабіринти свідомості".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі