Трудова книжка: як діяти, якщо роботодавець її не повертає

Поділитися
Її мають повернути в день звільнення.

Трудові відносини між роботодавцем та працівником регулюються відповідним законодавством. Коли працівник звільняється з роботи, він має отримати трудову книжку.

Юрист Давід Гафтер пояснив, як діяти, якщо роботодавець не повертає трудову книжку.

Він нагадав, що керівник повинен видати працівникові заповнену трудову книжку в той самий день, коли він звільнився. Якщо працівник не присутній на робочому місці в день звільнення, роботодавець має обов’язок надіслати йому повідомлення з інформацією про потребу в отриманні трудової книжки. Трудове законодавство надає право роботодавцю відправити трудову книжку поштою на адресу проживання працівника, але лише за умови наявності письмової згоди працівника на таку пересилку.

Якщо роботодавцем порушена дана процедура, він може притягуватись до відповідальності, встановленої законом.

«Якщо було затримано видачу трудової книжки, то днем звільнення має бути день її передачі працівнику. Якщо таке сталося, то на підприємстві має видаватися новий наказ, в якому зазначено про новий день припинення трудових відносин, а також ця інформація вноситься до трудової книжки. Попередній запис про звільнення буде визнаватися недійсним», – розповів юрист.

Що робити, якщо роботодавець не видав трудову книжку

  • Відправте рекомендованого листа з описом. Надішліть лист, зазначивши вашу згоду на відправку поштою трудової книжки та адресу, куди її потрібно відправити. Після вручення листа має надійти повідомлення про його отримання роботодавцем.
  • Повторно зверніться до керівника. У випадку, якщо так і не надіслали трудову книжку, напишіть повторне звернення до роботодавця з вимогою про виплату середньомісячної заробітної плати у період неповернення трудової книжки. Переконайтеся, що ваш запит документально підтверджений.
  • Зверніться до Державної служби України з питань праці. Напишіть заяву до органу,  який має право складати протоколи про адмінправопорушення в разі порушення трудових норм.
  • Зверніться до суду. Якщо всі попередні кроки не дали результату, подайте позов до суду для захисту своїх прав. Термін звернення з позовною заявою складає три місяці, з моменту як позивач дізнався або міг дізнатися про порушення трудових прав.

Нагадаємо, чи потрібна паперова трудова книжка, якщо вже є електронна. З червня 2021 року електронні трудові книжки були запроваджені як аналоги паперових.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі