Трійця 2017: що можна і що не можна робити в цей день

Поділитися
Трійця 2017: що можна і що не можна робити в цей день День Святої Трійці - одне з головних християнських свят
Свято Трійці цього року відзначають 4 червня.

У неділю, 4 червня, в Україні відзначається одне з головних Християнських свят – День Святої Трійці, яке також називають П'ятидесятницею або Сходженням Святого Духа.

Трійця відзначається на 50 день після Великодня. У євангельській традиції сходження Святого Духа описується як полум'я, язики якого оточили кожного з апостолів, після чого вони знайшли "дар мов" - стали говорити на різних, не відомих їм раніше мовах. Саме тому День Святої Трійці іменується також днем народження Християнської Церкви.

Що можна робити на Трійцю

На Трійцю оспівують Отця, Сина і Святого Духа і поминають успоших. У неділю в храмах проходить одна з найкрасивіших служб в році, а після Божественної літургії звершується вечірня в пам'ять про сходжання Святого Духа на апостолів.

На службу в цей день прийнято приходити з гілками берези, клена або дуба, а також польовими квітами, а потім засушувати їх і зберігати за іконами.

Вважається, що якщо сватання і знайомство з батьками пройдуть на Трійцю, шлюб буде міцним і тривалим.

Що не можна робити на Трійцю

У цей день не можна шити, пекти і працювати на городі. За повір'ями, тих, хто працює в цей день чекають напасті.

У народі вірили, що на Трійцю приходять міфічні істоти - мавки і русалки, тому не можна одному йти в ліс або на поле. Крім того, не можна купатися, оскільки русалки можуть затягнути на дно.

На Трійцю не можна призначати весілля, оскільки родину чекають напасті.

Що прийнято робити на Трійцю

У цей день прийнято прикрашати будинок квітами і зеленню. За повір'ями краще віддавати перевагу гілках клена, берези, дуба та горобини, а от гілки верби краще уникати. З квітів краще вибрати ромашки і волошки.

Будинок можна прикрасити також лепехою, м'ятою, любистком, папороттю і полином, оскільки саме вони можуть захистити будинок від злих сил і подарувати здоров'я та енергію для подолання життєвих перешкод. А ось викидати ці трави можна.

В цей день на стіл прийнято подавати святкові страви. Якщо ж господиня пекла пиріг або хліб, то його шматочок необхідно було приховати і зберігати до того моменту, коли дочка виходить заміж.

Крім того, вважається, що в цей день можна ворожити на долю. Дівчата пускали на воду сплетені віночки, вважалося, що якщо вони зійдуться, то потрібно чекати сватів.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі