У п'ятницю, 9 жовтня, Тристороння контактна група із врегулювання конфлікту в Донбасі прийняла рішення рекомендувати продовжити відведення озброєнь від лінії розмежування, а також прискорити процес розслідування інциденту з обстрілом позицій українських військових 7 жовтня. Про це на своїй сторінці у Facebook повідомила прес-секретар представника України в групі, екс-президента Леоніда Кучми Дарка Оліфер.
За інформацією, озвученою Оліфер, контактна група прийшла до висновку, що обстріл Троїцького – це одиничний випадок, який не носить системного характеру. Тому відведення озброєнь калібром менше 100 мм від лінії розмежування має продовжуватись.
Контактна група також вирішила звернутися до Спеціальної моніторингової місії (СММ) ОБСЄ та Спільного центру з контролю і координації сторін (СЦКК) із закликом завершити найближчим часом розслідування інциденту.
Представники групи також мають намір вимагати від бойовиків, що контролюють окремі райони Луганської і Донецької області, допустити представників СММ ОБСЄ в зону, звідки, імовірно, був здійснений обстріл українських позицій.
Завершилось заседание участников Трехсторонней контактной группы, которое проходило в режиме видеоконференции. По резу...
Posted by Дарка Олифер on 9 жовтня 2015 р.
Зустріч представників контактної групи проходила у форматі відеоконференції.
В ніч з 7 на 8 жовтня українські позиції в районі населеного пункту Троїцьке Луганської області були обстріляні з ПТУР, в результаті чого четверо військовослужбовців отримали поранення, а також була пошкоджена інженерна техніка. Факт обстрілу був зафіксований спостерігачами моніторингової місії ОБСЄ і Спільного центру з контролю і координації припинення вогню і стабілізації лінії розмежування сторін.
Наступного дня було оголошено про підготовку зустрічі контактної групи для обговорення даного інциденту.
У середу, 7 жовтня, керівництво Спільного центру з контролю і координації питань припинення вогню і стабілізації лінії розмежування сторін (СЦКК), а також персонал СЦКК від України і Російської Федерації, провели відеоконференцію з заступником голови спеціальної моніторингової місії ОБСЄ в Україні Олександром Хугом.
У цей же день у Луганській області був завершено перший етап відведення танків ЗСУ від лінії розмежування.
З 2-го жовтня в зоні антитерористичної операції незаконні збройні формування повністю дотримуються режиму припинення вогню. Тридобова тиша дозволила почати двосторонній процес відведення техніки і озброєння калібром менше ста міліметрів від лінії розмежування. Процес відведення озброєнь в зоні АТО триватиме 41 день.