12 червня християни східного обряду відзначають День Святої Трійці. Свято відзначають на 50-й день після світлого Воскресіння Христового або Великодня, тому його також називають П'ятидесятницею.
Що не можна робити на Трійцю
У свято заборонена будь-яка фізична робота. У давнину у цей день намагалися не орати і не працювати в городі. Вважалося, що у орача може загинути худоба, а у села будуть знищені посіви.
Варто пам'ятати, що суть заборони на роботу у свято полягає не в тому, що вона гріховна, а в тому, щоб зосередитися на духовному.
Цього дня не прийнято ходити на цвинтарі. Померлих поминали напередодні, у Батьківську суботу. Трійця – свято життя та любові, у ньому немає місця печалі.
На Трійцю не можна купатися, вважається, що той, хто увійде до річки чи озера цього дня, обов'язково втопиться. Заборона на купання зберігалася на весь Троїцький тиждень, ходити в лазню можна було лише з четвертого дня.
На свято заборонено вінчатися. Вважається, що шлюби, укладені цього дня, будуть нещасливими. А от свататися на Трійцю не заборонялося, а навіть заохочувалося. Вважається, що шлюби, укладені після такого сватання, будуть сповнені кохання та порозуміння.
У свято не можна лаятися, поганословити і думати про погане.
Прикмети Трійці
Якщо вмитися росою на Трійцю, можна продовжити здоров'я та зберегти красу.
Трави, зібрані на Трійцю, мають цілющу силу. Їх можна відварити і лікуватися ними решту року.
Гілку берези, зрізану на Трійцю, потрібно поставити на підвіконня як оберіг від злих духів.
Незаміжнім дівчатам треба бути привітними з усіма, щоби швидше вийти заміж.
Не можна купатися цього дня, інакше русалки можуть утопити.
Якщо день видався дощовим - буде багато врожаю та грибів.
Сонячна погода на Трійцю – літо буде спекотним та посушливим.
Веселка на Трійцю – у домі буде щастя.