У Національному антикорупційному бюро України розповіли про поточний стан справ, скерованих до суду за сприяння Спеціальної антикорупційної прокуратури.
Так, станом на 31 серпня з поміж 86 справ рішення ухвалені у 23 з них, чинності набули 17 обвинувальних вироків. Преважна більшість з них - це угоди про визнання винуватості.
"Серед найбільш резонансних справ, досудове розслідування в яких вже завершене, варто відзначити провадження, пов'язані з розкраданням коштів державних підприємств ПАТ "Укргазвидобування", ДП "Електроважмаш", ПАТ "Державна продовольчо-зернова корпорація України" (ДПЗКУ), ПАТ "Одеський припортовий завод" (ОПЗ)", - йдеться у повідомленні перс-служби НАБУ.
Проте судовий розгляд досі не розпочато у третині скерованих справ. Основними причинами затягування є проблеми з визначенням підсудності, зайнятість і відпустки суддів і неявка сторін захисту.
"Існують і "справи-рекордсмени", розгляд яких по суті за понад півтора року не розпочато. Так, впродовж 16 місяців суд не починає слухання справи за фактом незаконного впливу на Міністра економічного розвитку та торгівлі. У кримінальному провадженні за обвинуваченням судді Жовтневого районного суду м. Дніпро (перший суддя, затриманий після набуття чинності змін щодо обмеження суддівської недоторканості) підготовче засідання не призначене взагалі, тоді як обвинувальний акт скерований до суду ще у січні 2017 року", - додали в антикорупційному відомстві.
Раніше повідомлялося про те, що станом на кінець серпня детективи НАБУ розслідують 72 кримінальних провадження за результатами аналізу електронних декларацій, однак про підозру повідомлено лише двом особам.
Детальніше про необхідність створення в Україні антикорупційних судів та стан розслідуваних НАБУ справ читайте у інтерв'ю директора НАБУ Артема Ситника у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".