"На кінець серпня ми розслідуємо 72 провадження за результатами аналізу електронних декларацій. Ідеться як про незаконне збагачення (ст. 368-2 Кримінального кодексу), так і про внесення свідомо недостовірних даних у декларацію (ст. 366-1 Кримінального кодексу). На сьогодні про підозру повідомлено двом людям", – зазначив він.
За словами Ситника, деякі справи підійшли до стадії оголошення підозри, у деяких справах підозри вже оголошені, деякі - обговорюються з прокуратурою. Розгляд деяких справ, при цьому, затягується в суді.
"Наприклад, справу Кулика (Костянтин Кулик - військовий прокурор сил АТО, якого НАБУ і САП підозрюють у незаконному збагаченні) в жовтні 2016 р. було спрямовано до суду. Без малого рік як вона там. Жодного прогресу: постійні перенесення, зриви засідань. На жаль, ми спостерігаємо саботування з боку захисту, який використовує можливості законодавства для затягування. І це люди, які заявляли, що за 5 хвилин доведуть свою невинуватість у суді! І все на тлі небажання суду розглядати цю справу", – зазначив він.
На думку директора НАБУ, найбільший негатив у процесі розгляду справ за деклараціями – відсутність практики і затягування в суді.
"Це несе величезні ризики для всього процесу декларування. Оскільки відсутність вироків за цією категорією справ призводить до того, що процес електронного декларування може перерости в процес амністії", – уклав він.
Детальніше про кримінальні справи, відкриті за підсумками аналізу е-декларацій, читайте в інтерв'ю Артема Ситника DT.UA в тижневику "Дзеркало тижня. Україна".