Тимчасова і державна реєстрація автомобіля: чи вони відрізняються

Поділитися
Тимчасова і державна реєстрація автомобіля: чи вони відрізняються
Роз'яснення дали у МВС.

В Україні всі автомобілі, які їздять по дорогах загального користування, мають бути зареєстровані. Існує державна і тимчасова реєстрація транспортних засобів. У Головному сервісному центрі МВС розповіли, чим відрізняються ці процедури.

Як відбувається державна реєстрація транспортних засобів

В Україні всі види транспортних засобів підлягають державній реєстрації. Власник повинен зареєструвати або перереєструвати автомобіль чи інший транспорт протягом 10 днів після придбання, митного оформлення чи інших обставин. Це регулюється статтею 34 закону України «Про дорожній рух».

«Разом з тим відповідно до п. 7 Постанови Кабінету Міністрів № 1388 строк державної реєстрації продовжується у разі введення воєнного стану. Після припинення або скасування воєнного стану власники зобов’язані зареєструвати (перереєструвати) транспортні засоби протягом 90 днів», – йдеться у повідомленні.

Якщо легквовий транспортний засіб проходить першу реєстрацію в сервісному центрі МВС, потрібно сплатити збір на обов’язкове державне пенсійне страхування.

«Експертне дослідження обов’язкове лише для першої реєстрації транспортних засобів, що були у використанні за кордоном», – йдеться у повідомленні.

У Центрі додали, що також при першій реєстрації потрібно надати сертифікат відповідності та митні документи.

«При державній реєстрації власнику видається пластиковий бланк свідоцтва про реєстрацію транспортного засобу. Документ в електронному вигляді відображається у Кабінеті водія та в застосунку «Дія», – йдеться у повідомленні.

Автомобіль, який стоїть на державному обліку, можна вибракувати, на ньому можна виїздити за кордон та призначити належного користувача. 

Що таке тимчасова реєстрація транспортних засобів

У Центрі пояснили, що тимчасовому державному обліку підлягають транспортні засоби, які були примусово відчужені або вилучені, а також ті, які придбані на території України або ввезені на територію України на законних підставах у період дії правового режиму воєнного чи надзвичайного стану.

«Транспортні засоби, ввезені як гуманітарна допомога, можна поставити як на тимчасовий облік, так і на державний», – йдеться у повідомленні.

Так, при тимчасовій реєстрації не потрібно сплачувати податок до Пенсійного фонду, проходити Експертне дослідження та надавати сертифікат відповідності. Видається тимчасовий реєстраційний талон у паперовому вигляді.

«На автомобіль з тимчасовою реєстрацією не можна призначити належного користувача. Але віднедавна авто з тимчасовим реєстраційним талоном можна вибракувати», – пояснили у Центрі.

Раніше ми писали, які документи потрібні військовому-іноземцю, щоб отримати водійське посвідчення в Україні.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі