"Майже через три місяці після того, як російські найманці і агенти почали захоплювати області Східної України у квітні, збройні сили країни здійснили значний прорив у боротьбі проти окупантів", - пише старший науковий працівник Atlantic Council of the US Адріан Каратнікі у статті, опублікованій The Wall Street Journal.
"У результаті на сьогоднішній день приблизно три чверті території Донбасу і майже половина його населення повернулися під контроль київського уряду", - йдеться в статті.
"Тон російських ЗМІ значно змінився відтоді, як в середині червня почалися значні успіхи українського контрнаступу", - зазначає автор.
"Російська громадська думка, здається, змінилася відповідним чином", - пише Каратнікі. За даними опитування, опубліковаого цього тижня, 66% росіян тепер виступають проти військового втручання в Україні.
- Бжезінський: В Україні у Путіна є вибір із трьох варіантів
"Але проблеми у Східній Україні аж ніяк не вирішено", - вважає автор. Близько 3,5 мільйона українських громадян все ще залишаються під контролем озброєних повстанців. "Ще два мільйони в Криму тепер перебувають під владою Росії", - пише він. "Що ми можемо очікувати на завершальній стадії війни?" - запитує автор. На його думку, "існують два можливих результати цієї опосередкованої війни".
"Перший з них - військовий", - міркує він.
Лідери бойовиків вже перебувають під тиском внутрішніх непорозумінь. Дезертирство в лавах сепаратистів може різко зрости в найближчі тижні, особливо якщо Україна оголосить амністію на певних умовах, передбачає Каратнікі.
Тим не менш, пише він, серед бойовиків багато тих, хто щиро вірить у свою справу і російських ультранаціоналістів. Повне звільнення Донецька і Луганська малоймовірне без кровопролитного бою в містах, вважає автор статті.
"Другий вихід, можливо, полягає у переговорах", - йдеться в статті.
"З цією метою німці переконують українське керівництво включити в мирний процес Віктора Медведчука, проросійського колишнього главу адміністрації екс-президента України Леоніда Кучми", - пише Каратнікі.
"Але насправді, незалежно від результату, українська стратегія президента РФ Володимира Путіна зазнала краху. Захопивши Крим і спровокувавши запекле повстання, в результаті якого загинули не менше 2 тисяч осіб, він налаштував країну зі значною проросійською меншістю проти себе, викликав підйом українського патріотизму і сприяв виникненню серйозної проєвропейської більшості в Україні", - міркує автор.
За умови, що повстання сепаратистів і опосередкована війна будуть затихати, подальші дії Путіна, швидше за все, будуть в основному спрямовані на економічний саботаж щодо прозахідної української влади, вважає він.
Але навіть такий підхід, на думку Каратнікі, буде свідчити про важливий поворотний момент: Путін, можливо, відмовиться від військового шляху, повернувшись на певний час до "м'якої сили" у боротьбі за Україну. !zn
Читайте також:
Німецькі ЗМІ про Україну: "Сепаратисти не повинні отримати другий шанс"
"Путін - новий Гітлер для Європи": Українці провели в Римі мітинг проти агресії РФ