Понад три місяці тому президент Росії Володимир Путін, виголошуючи промову у Державній думі РФ, "мабуть, мало думав про більші, довгострокові стратегічні наслідки того, чому дав волю", пише Збігнєв Бжезінський на сторінках The Washington Post.
"Цей коментар - адаптована версія свідчень, з якими Бжезінський має виступити перед сенатським комітетом з міжнародних відносин", - пояснює газета.
Тепер же перед Путіним стоїть вибір із трьох варіантів, вважає автор.
1. Взяти курс на компроміс у відносинах з Україною. Росія перестане намагатися дестабілізувати Україну зсередини, повністю усуне загрозу великого вторгнення, а Схід і Захід домовляться, що Росія негласно змириться з поступовим рухом України до членства в ЄС. "Одночасно слід роз'яснити, що Україна не прагне вступити у НАТО, а Захід не розглядає її прийом до альянсу. Росія відчуває обґрунтований дискомфорт з приводу цього проекту", - пише автор.
Також слід роз'яснити, що Росія не повинна розраховувати на вступ України в Євразійський союз. "Але це не має виключати російсько-української торговельної угоди", - йдеться в статті.
Міжнародне співтовариство могло б заявити, що схвалює такий результат і відновлення більш нормальних відносин з Росією, в тому числі скасування санкцій.
2. "Продовжити спонсорування слабо завуальованого військового втручання", за висловом автора. Тоді Захід буде змушений застосовувати санкції тривало і по-справжньому боляче. Ймовірно, у результаті безнадійно захворіють дві країни: "Україна (зважаючи на деструктивні дії росіян) і Росія", - пише автор.
3. "Вторгнутися в Україну". На думку Бжезінського, тоді Кремль отримає перманентну ворожість з боку населення України, а також економічно і політично ізольовану Росію, де зростає ймовірність внутрішніх хвилювань.
Правильний вибір - знайти формулу компромісу, сказав Бжезінський. !zn
Читайте також:
Німецькі ЗМІ про Україну: "Сепаратисти не повинні отримати другий шанс"
"Путін - новий Гітлер для Європи": Українці провели в Римі мітинг проти агресії РФ