Бжезінський: Україну необхідно підтримати, якщо вона буде чинити опір

Поділитися
Бжезінський: Україну необхідно підтримати, якщо вона буде чинити опір Збігнєв Бжезінський
Американський політолог вважає, що Захід має знайти з російською стороною формулу остаточного компромісу, що передбачає "заборону на відкрите і масштабне застосування сили і на спроби дестабілізувати ситуацію".

Українська проблема - це загроза, з якою Заходу необхідно боротися на трьох рівнях. Таку думку висловив американський політолог Збігнєв Бжезінський на конференції "Взаємна безпека під питанням? Росія, Захід і архітектура європейської безпеки", яка відбулася у Центрі Вілсона.

"Ми маємо рішуче боротися зі спокусою застосувати силу, з якою стикається російське керівництво. Простіше кажучи, ми повинні запобігти застосуванню сили. По-друге, ми маємо домогтися припинення свідомих спроб Росії дестабілізувати ситуацію у східних областях України", - заявив він.

У цьому контексті фахівець зазначив, що невипадково в тій частині України, де домінують росіяни, застосування сили виявилося таким загостреним. Він зазначив хороше озброєння учасників конфліктів, які мали зенітну зброю і навіть танки.

"Цю зброю їм надали, щоб вони сформували загони, здатні протистояти потужним військовим формуванням. Це є формою міждержавної агресії. По-іншому це назвати не можна", - зазначив політолог.

Третє завдання Заходу, на його думку, полягає у визначенні та обговоренні з російською стороною формули остаточного компромісу, який передбачає "заборону на відкрите і масштабне застосування сили і на спроби дестабілізувати ситуацію".

За словами Бжезінського, це означає наступне: Україну необхідно підтримати, якщо вона чинитиме опір.

"Якщо Україна не буде чинити опору, якщо безлад всередині країни збережеться і уряду не вдасться організувати ефективну систему національного захисту, тоді українську проблему треба буде вирішувати в односторонньому порядку, проте це може спричинити наслідки, які, ймовірно, дестабілізаційно вплинуть на вразливі держави і на відносини між Сходом і Заходом в цілому. І шовіністичні сили всередині Росії стануть ще рішучішими. Ці сили справді є найбільш негативними аспектами сучасного російського суспільства: свого роду прагнення до націоналізму, самореалізації, задоволення від здійснення влади", - переконаний американський політолог. !zn

Читайте також:

Порошенко доручив МЗС якнайшвидше підготувати план ратифікації Угоди з ЄС

Сікорський: Якщо Росія обере шлях конфронтації з Європою, вона програє

Foreign Policy: Як може виглядати Росія у 2035 році, якщо Путін доб'ється свого

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі