The Economist: Воєнних злочинців Росії, можливо, ніколи не покарають

Поділитися
The Economist: Воєнних злочинців Росії, можливо, ніколи не покарають © КМДА, Олексій Самсонов
Але ретельне розслідування їхніх злочинів в Бучі, Ірпені й інших українських містах все одно потрібне.

Україна всіяна доказами російських воєнних злочинів. Однак, як би того не хотілося багатьом українцям, ніхто, не кажучи вже про Владіміра Путіна, не проведе у в’язниці жодного дня, відбуваючи покарання за ці злочини. Тим не менш, важливо, щоб усі звірства були розслідувані.

Частково для того, щоб вшанувати пам’ять тих, кого катували, ґвалтували і вбили. А також для того, щоб викрити брехню Кремля всьому світу, який схильний закрити очі на російські вигадки, - пише The Economist. А публічне обвинувачення російським солдатам послужить застереженням, яке може допомогти стримати наступний раунд вбивств.

Генеральний прокурор України Ірина Венедіктова повідомила третього квітня, що на околицях Києва було вбито 410 мирних жителів. Але, швидше за все, це не остаточна цифра. І знайдуть ще багато тіл. The Economist пише, що журналісти видання бачили тіло мера Мотижина, з зав’язаними очима і розстріляне разом з сім’єю, вочевидь, російськими військовими.

«Ми чули деталі вбивства українських чоловіків у Бучі за наказом російського командира. Human Rights Watch повідомляє, що російські солдати кинули димову гранату в підвал у Ворзелі неподалік Ірпеня, а потім розстріляли жінку з дитиною, коли вони вийшли назовні», - йдеться в статті.

Такі докази викликали злість в усього світу. Президент України й прем’єр-міністр Польщі звинуватили Росію в «геноциді». Американський лідер Джо Байден назвав звірства у Бучі «воєнним злочином». А Генеральний секретар ООН попросив провести розслідування усіх вбивств. У деяких випадках цей процес вже почався.

Слідчі, швидше за все, з’ясують, що російським військовим потрібно висунути обвинувачення, навіть якщо вони не вбивали в таких масштабах, щоб це вважалося геноцидом. Женевська конвенція, яку Росія підписала, забороняє воєнні злочини включно зі свавільними вбивствами, спричиненням тяжких страждань і ударами по цивільним. Вбивства в Бучі відповідають цим категоріям. Так само як і бомбардування театру в Маріуполі, на якому російською мовою було написане слово «діти». І це слово було досить великим, щоб його побачили російські пілоти. Саме російське вторгнення було злочином агресії, згідно з визначенням Міжнародного кримінального суду, який судить людей за порушення міжнародних законів. А масштабні російські обстріли українських міст - це злочин проти людства, згідно з визначенням цього ж Міжнародного кримінального суду.

На жаль, міжнародні обвинувачення навряд чи призведуть до притягнення воєнних злочинців Росії до відповідальності. Видання нагадує, що 16 березня Москву виключили з Ради Європи. Вона ігнорує рішення Європейського суду з прав людини. Також з 2016 року Росія не визнає юрисдикцію Міжнародного кримінального суду. Це не заважає суду розглядати справи чи видавати ордери на арешт росіян. Однак, потрібне рішення Ради безпеки ООН, щоб змусити Росію зважати на рішення суду. Але Москва, користуючись правом вето, заблокує таку ініціативу. 

Реакцією може бути й відправка додаткової зброї України, а також запровадження нових санкцій проти Росії. США заборонили нове інвестування на російській території. ЄС запропонував блокувати рух російських вантажівок і торговельних суден, а також заборонив імпорт вугілля. ЄС повинен зробити більше й обмежити закупки нафти й газу теж.

Інша реакція - це розслідування міжнародних судів. Російські сили зобов’язані захищати цивільних українців, але натомість вони поводяться з ними як з інструментом війни. Оскільки Захід, як і Україна, відкидає російський погляд на людей як на засіб, він повинен підтримати зусилля судів, щоб продемонструвати, що кожне життя цінне. Судові процеси також проллють світло на російську брехню й осоромлять міжнародних прихильників Путіна. Навіть зараз Кремль наполягає, що всі звірства - це нібито «фейк». А потім він спробував використати ООН, щоб звинуватити в усьому українців, назвавши їх «нацистами». І якщо мрії тих, хто жадає падіння режиму Путіна, збудуться, обвинувачення можуть подбати, щоб військові злочинці втратили владу разом з ним. Хтозна, може так статися, що вони навіть потраплять за ґрати.

Днями ми повідомляли, що в зв'язку з фактами звірств російських окупантів, які відкрилися у звільненій Бучі, українська сторона заявляє про необхідність спеціального механізму розслідування. Судячи з усього, йдеться про створення міжнародного гібридного трибуналу.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі