У введенні миротворчої місії в Донбас є сенс, це міг би бути проміжний крок між виходом Росії з Донбасу і відновленням повного контролю України над регіоном. Про це заявив тимчасовий повірений у справах США в Україні Вільям Тейлор в інтерв'ю головній редакторці "Дзеркала тижня. Україна" Юлії Мостовій.
"Врегулювання в Донбасі у будь-якому випадку має грунтуватися на тому, що російські сили з Донбасу підуть, а Україна, в кінцевому підсумку, відновить свій контроль. І Волкер, і інші добре вам відомі люди, працювали над тим, як можна цієї мети досягти. На їхню думку, елементом цього могло б бути введення міжнародних сил. Ця ідея була на думці певний час, і я чув, що міністр закордонних справ України нещодавно знову згадав про цю можливість. Мені теж здається, що певний шанс і сенс в цьому є. Це міг би бути проміжний крок між відходом росіян з Донбасу і відновленням повного контролю України над ним", - сказав дипломат.
Тейлор також розповів про те, якою він бачить цю місію: "Очевидно, її мала би затвердити Рада Безпеки ООН. За таким рішенням Радбезу, країни, у яких є відповідні збройні сили, могли б їх зібрати і відправити в Донбас. Так, це коштувало б грошей, а країнам, включаючи США, треба було б надати ці кошти для того, щоб зібрати і направити такий контингент в Донбас. Посеред Європи триває збройний конфлікт й країнам слід бути готовими заплатити за те, щоб його зупинити".
Дипломат також зазначив, що без вирішення проблеми Донбасу і Криму добрих відносин між США та Росією, а також Євросоюзом та Росією бути не може.
Зазначимо, що Вільям Тейлор покидає свій пост у зв'язку із закінченням строку його призначення тимчасовим керівником дипмісії США в Києві.
Детальніше про перипетії українсько-американських відносин читайте у матеріалі Юлії Мостової "Тимчасовий повірений у справах США в Україні Вільям Тейлор: "Президент Зеленський цілком може залишитися осторонь американської внутрішньої політики"" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".