Телеканали Медведчука-Козака програли в Касаційному адміністративному суді

Поділитися
Телеканали Медведчука-Козака програли в Касаційному адміністративному суді © 112 Україна
Указ президента України відносно заборони «112 Україна», NewsOne та Zik лишається в дії

Касаційний адміністративний суд у складі Верховного суду у задоволенні позовних вимог телеканалів Медведчука-Козака («112 Україна», NewsOne та Zik), щодо скасування указу президента України Володимира Зеленського про санкції відносно цих медіа, відмовив повністю. Про це йдеться у повідомленні прес-служби Верховного суду.

«КАС ВС завершив розгляд справи № 9901/22/21 за позовом громадянина, який оскаржив Указ Президента України № 43/2021 у частині застосування санкцій до ТОВ «НОВИНИ 24 ГОДИНИ», ТОВ «Телерадіокомпанія «112-ТВ», ТОВ «Телерадіокомпанія «Нові комунікації». Суд у задоволенні позовних вимог відмовив повністю», – мовиться в повідомленні.

Винесене рішення може бути оскаржене у Великій палаті Верховного суду.

Два інших судових розгляди (від ТОВ «ЛІДЕР ТВ» та ТОВ «НОВИНИ 24 ГОДИНИ») будуть проведені 14 червня 2021 року.

Всього на розгляді КАС ВС перебуває ще сім позовних заяв, якими оскаржується Указ Президента України від 2 лютого 2021 року № 43/2021 «Про рішення Ради національної безпеки і оборони України від 2 лютого 2021 року «Про застосування персональних спеціальних економічних та інших обмежувальних заходів (санкцій)»».

Президент Володимир Зеленський ввів у дію рішення РНБО щодо санкції стосовно трьох телеканалів 2 лютого. Їхніх власників підозрюють у фінансуванні тероризму, а самі канали - у поширенні пропаганди Кремля в Україні.

Після блокування мовлення телеканали «переїхали» у YouTube, українська влада почала переговори із сервісом про їх блокування.

Нагадаємо, 2 лютого президент Володимир Зеленський своїм указом ввів у дію рішення РНБО про накладення п'ятирічних санкцій на телеканали ZiK, NewsOne, «112 Україна» та їх формального власника – члена парламентської фракції ОПЗЖ Тараса Козака. Під санкціями також опинилися літаки Козака і Віктора Медведчука, на яких вони регулярно літали в Москву в обхід заборони на пряме авіасполучення з РФ.

Санкції передбачають блокування активів, економічної і фінансової діяльності, анулювання ліцензій. Підставою для санкцій стала причетність компаній Козака до закупівель вугілля в ОРДЛО, що розцінюється як фінансування тероризму.

19 лютого РНБО ввела санкції проти 19 компаній, п'яти росіян і трьох громадян України: Віктора Медведчука і його дружини Оксани Марченко, а також Наталії Лавренюк – фактичної дружини Тараса Козака. Підставою для санкцій проти Марченко і Лавренюк стало те, що їм належить нафтопереробний завод у РФ, що постачає продукцію терористичним угрупованням «ДНР» і «ЛНР».

25 лютого співробітники підсанкційних телеканалів створили ТОВ «Медіахолдинг «Новини». Засновниками стали 100 осіб, статутний капітал медіаходінгу - 100 гривень. Так творці телеканалу «Перший незалежний» намагалися уникнути нових санкцій, однак він перестав мовити, не пропрацювавши й тижня. На сьогодні канал «Першого незалежного» продовжує працювати в YouTube.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі