Національна рада з питань телебачення і радіомовлення не продовжила супутникову ліцензію телеканалу «НАШ». Після пояснень директора компанії, з восьми членів Нацради в голосуванні взяв участь тільки один. Решта вказали, що питання ліцензії вимагає додаткового вивчення. Про це повідомляє прес-служба регулятора.
Компанія звернулася до регулятора із заявою про переоформлення ліцензії, оскільки до супутника «AMOS-3» додається «ASTRA-4А». Але, з огляду на порушення телеканалом законодавства України та схвалених проти нього санкцій, члени регулятора обговорили наявність ознак маніпуляції щодо виконання телеканалом вимог, які були поставлені регулятором перед переоформленням ліцензії.
«Ми стежили за виконанням зобов'язань компанії, і у нас є певні сумніви, щодо того, що вона підійшла до цього добропорядно», - сказала глава Національної ради з питань телебачення і радіомовлення Ольга Герасим'юк.
Член Нацради Максим Онопрієнко заявив, що 6 квітня на супутнику ASTRA-4А з'явилася інформація, що канал «НАШ» не веде мовлення на ньому. При цьому вже 14 квітня на супутнику велася трансляція програм каналу «НАШ» під брендом Максі-ТВ.
Директор каналу «НАШ» Олена Рудик пояснила це передбачено контрактом між каналом «Наш» і Максі-ТВ про використання програм їх каналу в ефірі Максі-ТВ.
«Вже зараз можемо сказати, що це спроба ввести нас в оману, тому що до прийняття рішення про переоформлення за двома супутникам одночасно, ліцензіат робить аналогічну версію і транслює її з технічними параметрами ТОВ «Наша Прага», - заявив Онопрієнко.
В результаті, голосування за переоформлення ліцензії на супутникове мовлення було провалено.
Раніше повідомлялося, що телеканали Zik, «112 Україна» і NewsOne, які опинилися під санкціями, заблокували в відеохостингу YouTube.
Нагадаємо, 2 лютого президент Володимир Зеленський своїм указом ввів в дію рішення РНБО про накладення п'ятирічних санкцій на телеканали ZiK, NewsOne, «112 Україна» та їх формального власника - члена парламентської фракції ОПЗЖ Тараса Козака. Під санкціями також виявилися літаки Козака і Віктора Медведчука, на яких вони регулярно літали в Москву в обхід заборони на пряме авіасполучення з РФ.
Санкції передбачають блокування активів, економічної і фінансової діяльності, анулювання ліцензій. Підставою для санкцій стала причетність компаній Козака до закупівель вугілля в ОРДЛО, що розцінюється як фінансування тероризму.
19 лютого РНБО ввела санкції проти 19 компаній, п'яти росіян і трьох громадян України: Віктора Медведчука і його дружини Оксани Марченко, а також Наталії Лавренюк - фактичної дружини Тараса Козака. Підставою для санкцій проти Марченко і Лавренюк стало те, що їм належить нафтопереробний завод в РФ, що поставляє продукцію терористичним угрупованням «ДНР» і «ЛНР».
25 лютого співробітники підсанкційних телеканалів створили ТОВ «Медіахолдинг« Новини ». Засновниками стали 100 осіб, статутний капітал медіаходінга - 100 гривень. Так творці телеканалу «Перший незалежний» намагалися уникнути нових санкцій, однак він перестав мовити, не пропрацювавши й тижня. Сьогодні канал «Першого незалежного» продовжує працювати в YouTube.