Технічний апгрейд Гідрометеослужби України може знизити економічні витрати на 30-40%

Поділитися
Технічний апгрейд Гідрометеослужби України може знизити економічні витрати на 30-40%
Від точності прогнозів метеорологів залежить робота аграріїв, авіації, рятувальників ДСНС.

У листопаді 2021 року Національна Гідрометеослужба України  відсвяткує своє 100-річчя. А з початку проведення перших інструментальних метереологічних спостережень у нашій країні виповнюється 250 років. 

Результатами прогнозування Гідрометеослужби користуються такі стратегічно важливі галузі економіки країни, як сільське господарство, авіація, оборона та Державна служба України з надзвичайних ситуацій.

Точні  результати прогнозування погоди вкрай необхідні для успішної діяльності кожної з вищезгаданих галузей та планування їхньої роботи. Наприклад, спеціалісти, зайняті у сільському господарстві, матимуть змогу коригувати свої посівні кампанії, а військова та громадянська авіація — управління польотами.

 На фоні глобальних кліматичних змін, явно побільшало стихійних явищ, які негативно впливають на економіку та безпеку життя в Україні. Внаслідок таких стихійних явищ щороку українська економіка втрачає близько 130 млн доларів. І все це через неможливість використання точної метеорологічної інформації та належного передбачення надзвичайних природних явищ. 

Головна причина таких фінансових втрат — зношеність систем прогнозування природних явищ. Справа в тім, що технічне забезпечення Гідрометеослужби не оновлювалось з 80-х років минулого століття. За цей час більшість приладів вичерпали свій ресурс і, по факту, спостереження відбувається так би мовити «візуально».

Подібне функціонування унеможливлює точне передбачення стихійних явищ, що, в свою чергу, зводить до нуля намагання мінімізувати економічні наслідки виникнення стихійних явищ.

За оцінками міжнародних експертів, своєчасне використання точної гідрометеорологічної інформації, в тому числі тієї, що працює на випередження загроз виникнення небезпечних гідрометеорологічних явищ, дасть змогу зменшити економічні втрати орієнтовно на 30-40% в різних галузях національної економіки нашої країни. 

Для чого необхідні точні результати прогнозування погодних явищ, читайте в статті Ольги Рогози «Національна Гідрометеослужба: нагальна необхідність послідовного реформування»

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі