Про це на сторінках Newsweek пише експерт з Європейської ради з закордонних справ Гюстав Грессель. Він зауважує, в Росії виникла велика проблема з персоналом. Москві не вдається знайти людей, які б змогли управляти самопроголошеними віртуальними "республіками". А місцеве виробництво не може знайти персонал, оскільки найбільш освічені і досвідчені люди вже втекли із захоплених територій Донбасу.
В цей же час, росіяни теж не хочуть заселяти окупований Донбас, тому що бояться санкцій і заборони подорожувати на Захід. А ті, хто нині стоїть на чолі "ДНР" і "ЛНР" абсолютно не компетентні в управлінні, оскільки вони лише "хулігани в костюмах". Навіть бездарних менеджерів тяжко знайти для захоплених територій. Тому ватажки бойовиків часто їздять в Москву "на навчання".
В цей же час, в Донбасі дисципліна дуже низька серед російських найманців і терористів. Вони поводяться як загарбники: багато п'ють, грабують, розстрілюють і ґвалтують. Мирні мешканці бояться виходити з дому, особливо ті, хто живе в маленьких містечках, де немає журналістів чи будь-кого, кому не байдуже, що відбувається.
"Після "Мінська ІІ" кількість переселенців суттєво зросла. Тепер значно простіше переїхати в західному напрямку. І люди, які мають заощадження, родичів в Україні, а також ті, хто має професійні навички, їдуть з Донбасу", - пише Грессель.
Він додає, що дороги в зоні АТО нагадують Німеччину наприкінці Другої світової війни. Але люди шукають будь-що, на чому можна їздити і тікають. Автор також пише, що в шпиталях дуже багато поранених українських солдатів, які отримали ушкодження від уламків снарядів. Лише у 10-15% випадків поранення завдані вогнепальною зброєю.
Таким чином, Грессель робить висновок, що в Донбасі триває повноцінна війна із застосуванням танків і артилерії, чого не буває у випадку війни з "сепаратистами".
"Якби це була війна з повстанцями, то поранень від пострілів з автоматів чи снайперських гвинтівок було б більше", - йдеться в статті.
Нещодавно видання Gazeta Wyborcza писало, що останні атаки бойовиків на Мар'їнку вигідне лише терористам. Тому що Кремль може відмовитися від "ДНР" і "ЛНР", щоб позбутися болючих санкцій Заходу. В цей же час, видання Newsweek писало, що санкції не діють на Путіна через прорахунки Заходу. Економічний тиск ніяк не вплинув на політичну популярній Володимира Путіна, на що розраховували у США і ЄС.