Світову корупцію в "оборонці" оцінили у 20 млрд дол, Україна - у групі з високим рівнем ризику

Поділитися
Світову корупцію в Світову корупцію в "оборонці" оцінили у 20 млрд дол. © rus-obr.ru
Лише у двох країнах - Німеччині та Австралії - дослідники зафіксували низький ризик корупції. Найгірше військові бюджети контролюються в Єгипті, Сирії і Демократичній республіці Конго.

Більшість країн світу, серед яких і багато провідних експортерів озброєнь, не в змозі контролювати корупцію в оборонному секторі, прийшли до висновку автори дослідження Центру антикорупційних досліджень Transparency International. Корупція в оборонці обходиться світу у 20 млрд дол щорічно.

Організація вперше склала індекс боротьби з корупцією у військово-промисловому комплексі. Дослідження проводилося протягом двох років у 82 країнах світу. У дослідженні країни діляться на сім груп від A (дуже низькі корупційні ризики) до F (критичний рівень). 57 країн (70% цих країн) потрапили до групи D, E і F з високим ризиком корупції.

Україна увійшла до групи D+ (з досить високим рівнем ризику) разом з такими країнами, як Боснія і Герцеговина, Кенія, Кіпр, Кувейт, Індія, Ізраїль, Ліван, Мексика, Непал, ОАЕ, Сербія, Сінгапур, Таїланд, Південна Африка.

Великих експортерів зброї Росію, Китай дослідники віднесли до групи D (D-) з досить високим рівнем ризику.

Лише у двох країнах - Німеччині та Австралії - дослідники зафіксували низький ризик корупції. Найгірше військові бюджети контролюються в Єгипті, Сирії і Демократичній республіці Конго.

"Корупція в оборонному секторі - небезпечна і дорого коштує. Платять за корупцію всі: громадяни, військові, компанії і держави. Але при цьому більшість держав роблять недостатньо для того, щоб запобігти корупції, залишають незліченні можливості для безкарного казнокрадства і витрачають гроші, яким можна було б знайти краще застосування", - говорить автор доповіді Марк Пайман. !zn

Читайте також:

Transparency International оцінила рівень корупції в Україні: Ганьба для нації

Країни-сусіди озброюються набагато активніше за Україну

Японія збирається збільшити військові витрати, аби протистояти Китаю

Реформа української армії коштуватиме 155 млрд грн

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі