За її словами, РНБО не реагує на її заклики провести засідання з вакцинації населення.
Супрун нагадала, що в 2014 році менше 40% дітей були вакциновані. Протягом останніх шести років в Україні відзначається зростання захворюваності гемофільної інфекції в 10 разів, кашлюка в 3,5 рази, захворюваність на дифтерію зросла в 2,5 рази, правцем - в 2 рази. На стабільно високих відмітках тримається захворюваність гострим і хронічним гепатитом В.
Станом на середину 2019 зареєстровано понад 54 тисяч випадків захворювання на кір, а з початку спалаху померло 39 осіб.
Супрун підкреслила, що всі вакцини, необхідні для імунізації згідно з календарем щеплень, в країні є.
"Вони якісні, безпечні та ефективні. Це вакцини від 10 інфекційних хвороб: гепатиту В, туберкульозу, кору, паротиту, краснухи, дифтерії, правця, кашлюку, поліомієліту та ХІБ-інфекції", - пояснила Супрун.
Вона також заявила, що, починаючи з 2016 року, показники охоплення вакцинами поліпшуються. Але цього недостатньо для формування міцного колективного імунітету. Для цього потрібно, щоб рівень вакцинації населення становив 95%.
"Тільки своїми зусиллями МОЗ України значно важче зробити вакцинацію пріоритетом для представників місцевої влади. Але підняти це питання на національний рівень може засідання РНБО", - написала Супрун і закликала раду не ігнорувати небезпеку для життя українців.
Раніше в МОЗ повідомили, що протягом липня місяця збільшилася захворюваність на кір.
За даними ЮНІСЕФ і ВООЗ, у 2018 році Україна стала світовим лідером по захворюваності на кір. Крім України найбільший приріст випадків захворювання спостерігався на Філіппінах і в Бразилії, прогрес у подоланні даного захворювання опинився під загрозою.
Детальніше про європейську кризу захворюваності на кір та його наслідки для України читайте в матеріалі Ольги Скрипник "Територія кору" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".