Суккот: історія та традиції свята

Поділитися
Суккот: історія та традиції свята © unslpash.com/estherwechsler
Це єврейське свято присвячене пам’яті про поневіряння пращурів в пустелі.

29 вересня цього року євреї відзначають свято Суккот, яке присвячене сорокалітньому періоду, протягом якого діти Ізраїлю блукали пустелею та жили в саморобних наметах. Його святкують протягом тижня. Цього року святкування триватиме до 6 жовтня.

Коли Суккот у 2023 році

Це свято не має фіксованої дати. Його відзначають щорічно в 15 день місяця тишрей. Цього року воно буде тривати з 29 вересня по 6 жовтня.

Історія та традиції свята

Слово «суккот» це множина від єврейського слова «сукка», що означає «курінь, шатро, намет». Сукка нагадує юдеям курені, у яких євреї кочували протягом 40 років пустелею після Виходу з Єгипту. Перед цим святом євреї будують курені та кожен живе в ньому протягом цілого свята. Тут сім'ї влаштовують трапези, розважають гостей, відпочивають і навіть сплять, якщо погода тепла.

Дах робиться тільки з зірваних, зрізаних або зрубаних гілок чи стебел рослин, але в жодному разі не за допомогою гілок дерева або куща, що росте з землі. Дах вкривається гілками так, аби всередині сукки обов'язково було більше тіні, ніж сонця, але вночі крізь покриття має бути видно зірки.

Символами свята є чотири рослини - лулав (гілка фінікової пальми), етрог (цитрон), адас (гілка мирта) і арава (гілка верби).  В Суккот виконують заповідь «чотирьох рослин». Для цього беруть один лулав, не менш як три гілки адаса (мирта), дві гілки річкової верби та цитрон.

Кожна з цих рослин символізує одну з частин єврейського народу:

  • етрог, що має запах і смак, подібний до євреїв, які знають Тору й роблять добрі справи;
  • лулав, що має смак, але не має запаху, подібний до тих, хто вивчає Тору, проте не робить добрих справ;
  • запашний адас, що не має смаку, — це ті, хто не вивчають Тору, але роблять добрі справи;
  • арава ж, яка не має ані смаку, ані запаху, подібна до євреїв, які не тільки не вивчають Тору, але й не дуже прагнуть творити добро.

Разом ці рослини перш за все присвячені Всевишньому, його повній владі над усім світом, а також є символом єдності єврейського народу, відповідальності євреїв один за одного.

Відзначають Суккот протягом семи днів, і весь цей час не працюють. Останній сьомий день присвячують молитвам і читанню Тори.

Що не можна робити у Суккот

Особливо суворими під час Суккота вважаються перший та сьомий день. Забороняється будь-яка робота, а також лихослів'я, сварки та подібні прояви. У святкові дні не можна навіть подумки бажати зла іншим.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі