Міністр оборони Туреччини Хулусі Акар повідомив, що судна під турецьким прапором продовжать заходити до українських портів і вивозити зерно на експорт. Ті судна, які вже перебувають у зерновому коридорі, продовжать рух.
Відповідаючи на запитання журналіста про те, що буде із суднами, завантаженими вже після того, як РФ заявила про призупинення участі в зерновій ініціативі, Акар сказав:
«Судна, які вийшли з українських портів і йдуть у морі, продовжать свій шлях. Проблеми із виходом суден під турецьким прапором немає. Вони виходитимуть і надалі».
Хулусі Акар також розповів, що 1 листопада провів телефонні переговори з міністром оборони РФ Сєргєєм Шойгу, а також міністрами оборони Олексієм Рєзніковим та закордонних справ України Дмитром Кулебою.
«Нагадав співрозмовнику про те, що відкату у цьому питанні (продовженні зернової угоди – ред.) бути не повинно. Продовжуємо консультації. За нашими оцінками, дію угоди продовжать», - додав Акар.
Відповідь Росії щодо майбутнього зернової ініціативи Туреччина чекає найближчими днями.
З українською стороною Акар обговорив «занепокоєння» РФ тим, що зерновий коридор нібито використовується у військових цілях. Міністр наголосив, що зернова ініціатива має бути відокремлена від війни. Позиція України, яку Резніков та Кулеба передали турецькій стороні, розвіяла побоювання, додав Акар.
Напередодні президент РФ Владімір Путін заявив, що Україна нібито атакувала Севастопольську бухту за допомогою безпілотників, запущених із зафрахтованого для вивезення зерна цивільного судна. Цим РФ пояснює припинення участі у зерновій ініціативі.
В ООН версію Росії розкритикували, повідомивши, що в ніч нападу на Чорноморський флот жодне з суден не проходило гуманітарним коридором. Організація та низка країн закликали РФ повернутися до участі в ініціативі.
Росія з вересня блокує рух судів, провокує продовольчу кризу та зростання цін на продовольство. Агресор цинічно пропонує замінити українське зерно «своїм».