Суд зняв арешт з нерухомості фігуранта справи "рюкзаків Авакова" Чеботаря

Поділитися
Суд зняв арешт з нерухомості фігуранта справи "рюкзаків Авакова" Чеботаря З майна Чеботаря зняли арешт © Радіо Свобода
Апеляційна інстанція знайшла у рішенні Солом'янського райсуду "істотні порушення кримінального процесуального закону".

Апеляційний суд Києва скасував ухвалу про арешт нерухомості екс-заступника міністра внутрішніх справ України Сергія Чеботаря та його дружини. Він є фігурантом резонансної справи "рюкзаків Авакова".

Зокрема, у понеділок, 15 січня, суд ухвалив рішення про зняття арешту з квартири подружжя і двох будинків Чеботаря. Відповідне рішення міститься в Єдиному реєстрі судових рішень.

Під час розгляду апеляційної скарги адвоката, судді дійшли висновку про те, що Солом'янський районний суд Києва під час ухвалення відповідного рішення припустився "істотних порушень кримінального процесуального закону". Так, у матеріалах провадження відсутній журнал судового засідання та технічний носій з його фіксацією, йдеться в ухвалі.

З огляду на зазначене апеляційний суд скасував рішення суду першої інстанції від 2 листопада 2017 року про задоволення клопотання детектива Національного антикорупційного бюро (НАБУ) та накладення арешту на квартиру, що належить "особам 5 та 7", та два житлових будинки, що належать "особі 7", зазначає "Українська правда".

Нагадаємо, 31 жовтня в рамках розслідування справи про так звані "рюкзаки Авакова" були затримані син голови МВС Олександр Аваков, екс-заступник міністра внутрішніх справ України Сергій Чеботар, а також підприємець Володимир Литвин.

Наступного дня суд відпустив усіх трьох підозрюваних під особисте зобов'язання, а Авакова-молодшого – зобов'язав носити електронний браслет.

У НАБУ наполягають на тому, що закупівля МВС рюкзаків за завищеними цінами у 2015 році завдала державі збитків на суму 14,5 млн гривень, відповідне правопорушення кваліфіковано за ч. 5 ст. 191 (привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем) КК України. У Міністерстві внутрішніх справ вважають дії детективів НАБУ політично, а не юридично мотивованими.

Як повідомляли ЗМІ, у лютому 2015 року МВС уклало договори з компанією "Дніпровенд" на п'ять тисяч рюкзаків вартістю 14,5 млн гривень та ПП "Плигачов" на одну тисячу рюкзаків вартістю 2,1 млн гривень. У червні 2015 року журналісти з'ясували, що рюкзаки були придбані через підприємства, підконтрольні Авакову.

Нагадаємо, в лютому поточного року було опубліковано відео, зняте прихованою камерою, на якому людина, схожа на сина голови МВС Арсена Авакова Олександра, обговорює з людиною, схожою на екс-заступника міністра Сергія Чеботаря поставку партії тактичних рюкзаків для підрозділів відомства за завідомо завищеною ціною.

Детальніше про політичне підґрунтя справи про "рюкзаки Авакова" читайте в матеріалі Юлії Мостової "Рюкзаки з подвійним дном" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі