"Апеляційну скаргу представника власника майна - адвоката Тарасова задовольнити частково. Постанова слідчого судді Солом'янського районного суду Києва від ... листопада 2017 року, яким задоволено клопотання детектива НАБУ, накладено арешт на майно, що перебуває у власності Авакова, 1988 року народження, ...скасувати", - постановив суддя.
Таким чином суд зняв арешт із майна сина Авакова: трьох паркомісць у підземному паркінгу за адресою р. Київ, вул. Протасів Яр, 8, а також у київської (вул. Протасів Яр, 8) і харківськіої (вул. Мироносицька, 22) квартир.
Це рішення суду оскарженню не підлягає.
У свою чергу прокурор Олександр Снєгірьов розповів, що Апеляційний суд призначив новий судовий розгляд у справі сина Авакова. За словами прокурора, санкція статті передбачає конфіскацію.
Нагадаємо, що 31 жовтня в рамках розслідування справи про так звані "рюкзаки Авакова" були затримані син голови МВС Олександр Аваков, екс-заступник міністра внутрішніх справ України Сергій Чеботар, а також підприємець Володимир Литвин.
Наступного дня суд відпустив усіх трьох підозрюваних під особисте зобов'язання, Авакова-молодшого – зобов'язав носити електронний браслет.
Пізніше Солом'янський райсуд Києва заарештував нерухомість сина міністра внутрішніх справ Олександра Авакова і колишнього заступника міністра внутрішніх справ Сергія Чоботаря.
У НАБУ наполягають на тому, що закупівля МВС рюкзаків за завищеними цінами в 2015 році завдала державі збитків на суму 14 млн гривень, відповідне правопорушення кваліфіковано за ч. 5 ст. 191 (привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем) КК України. У Міністерстві внутрішніх справ вважають дії детективів НАБУ політичними, а не юридично обґрунтованими.
Детальніше про політичне підґрунтя справи про "рюкзаки Авакова" читайте у матеріалі Юлії Мостової "Рюкзаки з подвійним дном" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".