Суд заявив про протиправність продажу дев'яти автомобілів зі "справи Клименка"

Поділитися
Суд заявив про протиправність продажу дев'яти автомобілів зі
Транспортні засоби були в управлінні Національного агентства України з питань виявлення, розшуку та управління активами.

Шостий апеляційний адміністративний суд Києва визнав протиправними дії Національного агентства України з питань виявлення, розшуку та управління активами (АРМА) щодо продажу дев'яти автомобілів, які раніше належали ТОВ "Охоронне підприємство "Група Скіф", яке фігурує у так званій "справі Клименка" – колишнього міністра доходів і зборів Олександра Клименка.

Автомобілі арештувала через суд військова прокуратура 26 вересня 2017 р. За версією прокуратури, Клименко вивів $ 788 млн на рахунки компаній Unison, медіахолдингу "Вести" і ще двох компаній. Охоронна фірма "Скіф", за версією прокурорів, була створена із колишніх правоохоронців і використовувалася для силових операцій. 29 вересня 2017 року машини за клопотанням прокурорів передали в АРМА. Як зазначають "Наші гроші", шість автомобілів агентство продало на "Українській універсальній біржі" 10 жовтня 2018 року. Мова йде про:

Toyota Camry 2013 року – 411 572,98 грн

Toyota Camry 2013 року – 443 009,70 грн

Toyota Camry 2013 року – 421 279,08 грн

Toyota Camry 2013 року – 438 790,56 грн

Renault Dokker 2016 року – 247 568,04 грн

Renault Dokker 2016 року – 244 334,50 грн.

За даними видання, одну Toyota Camry 2013 року придбав Бойко Ігор Ігорович. Власницею Renault Dokker 2016 року та Toyota Camry 2013 року стала Бойко Ольга Михайлівна. Ще одну Toyota 2013 року та Renault Dokker 2016 року купив Ковальов Володимир Сергійович із Кривого Рогу, а останню Toyota придбав Ткачук Володимир Олегович із Умані.

Ще три автомобілі ТОВ "Охоронне підприємство "Група Скіф" АРМА продала 2017 року на СЕТАМ. Покупцем двох Toyota Camry став футболіст Артем Гаєвський, який фігурує в декларації Валерія Гаєвського – старшого оперуповноваженого в ОВС УВБ ГУ ДФС у Київський області. Одну Toyota Гаєвський придбав за 538 105,82 грн, іншу, 2013 року випуску Гаєвський купив за 535 027,74 грн. Власником ще одного "скіфівського" автомобіля Mercedes-benz GL500 4Matic на СЕТАМ стало ТОВ "Волинькомхліб" Максима Алфьорова, заплативши 1 419 504,30 грн.

Охоронне підприємство "Група Скіф" оскаржило дії АРМА до суду щодо продажу всіх цих автомобілів. Суд першої інстанції відмовив у задоволенні позовних вимог, зокрема, через те, що, якщо арешт із автівок знімуть, то "Групі компаній "Скіф", відповідно до закону, "будуть повернені кошти від реалізації автомобілів, а також проценти, нараховані як плата за користування банком такими коштами".

Колегія суддів апеляційного суду не погодилася з цим. Так, кажуть судді, в резолютивній частині ухвали Печерського районного суду від 28 вересня 2017 року, якою автомобілі передавалися в АРМА, не зазначено, що автівки передаються в агентство для продажу або ж власник цього активу дав згоду на такий продаж. А в п. 5 ст. 21 ЗУ "Про Національне агентство України з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів" вказується, що активи, визначені частиною четвертою цієї статті, передаються для реалізації без згоди власника на підставі ухвали слідчого судді або суду. Передача для реалізації активів може також здійснюватися за згодою їх власника.

Водночас, кажуть судді, станом на момент продажу машин АРМА не зверталася до "Групи компаній "Скіф" за дозволом продажу автомобілів. Також "Група компаній "Скіф" не надала жодній особі чи установі свою згоду на передачу автомобілів для продажу. Крім того, під час апеляційного розгляду справи встановлено, що станом на момент продажу авто не існувало жодних судових рішень, які б містили формулювання щодо надання згоди на реалізацію авто, переданих АРМА. Ухвалу апеляційного суду АРМА може оскаржити протягом 30 днів з дня складання повного судового рішення – 9 грудня 2019 року.

Читайте також: Жителям окупованого Донбасу видали перші російські паспорти

Зазначимо, що в жовтні стало відомо, що Печерський і Апеляційний суди столиці регулярно отримують клопотання від компанії "Юнісон груп" про зняття арештів з майна, накладених в рамках справи проти ексміністра Олександра Клименка за відмивання і легалізацію грошей.

Поділитися
Підготував/ла Ирина Знась
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі