Суд виніс ще два вироки за сутички у Нових Санжарах, терміни умовні

Поділитися
Суд виніс ще два вироки за сутички у Нових Санжарах, терміни умовні © УНІАН
Чоловіків звинуватили у жбурлянні каміння та цегли у правоохоронців.

Суд виніс ще два вироки у справі про блокування жителями Нових Санжар автобусів з українцями, евакуйованими з китайського міста Вухань. Михайло Галака і Костянтин Бігдан отримали по п’ять років позбавлення волі умовно, розповіла «Громадському» адвоката Бігдана Валентина Рябуха.

Обох засуджених звинувачували у тому, що під час блокування у лютому вони кидали у поліцію каміння та цеглу. Галака та Бігдан уклали угоду зі слідством, що Новосанжарський районний суд на Полтавщині врахував під час винесення вироку. У чоловіків буде рік випробувального терміну для того, щоб довести серйозність власних намірів більше не порушувати закон.

За версією слідства, на акцію у Нових Санжарах 20 лютого людей вивела «невстановлена особа», що підбурювала до протистоянь із силовиками в інтернеті.

Побоюючись на той час нового коронавірусу COVID-19 (перший випадок в Україні зафіксують лише 3 березня – ред.), місцеві мешканці були категорично проти  того, щоб евакуйовані співвітчизники перебували на обсервації у розташованому поблизу санаторії.

Учасники заворушень палили шини, влаштовували сутички із поліцейськими та кидали каміння і палки не лише у силовиків, а й у вікна автобусів із евакуйованими. Тоді травми отримали п’ятеро правоохоронців, пасажири автобусів не постраждали, хоча декілька вікон розбились.

«Вони там кидали каміння, били вікна. Вони робили це за власним бажанням, тому що тоді там всі піднялись, ішли колонами. Люди були налякані», - каже Валентина Рябуха.

Своєю чергою адвокат Михайла Галаки Ігор Дичук розповів журналістам, що угоди зі слідством уклали ще декілька затриманих на акції протесту, зокрема двоє мешканців Нових Санжар.

Загалом у справі про блокування автобусів із українцями оголосили десять підозр та відкрили вісім кримінальних проваджень.

Нагадаємо, Україна однією з останніх забирала своїх громадян з епіцентру коронавірусу – китайського міста Вухань у провінції Хубей. Евакуація декілька разів переносилася та відтерміновувался.

А провалена Міністерством охорони здоров'я комунікаційна кампанія призвела до протестів у Тернопільській (спочатку повідомлялося, що людей привезуть на обсервацію саме туди – ред.) і Полтавській областях. 

Мешканці Нових Санжар не хотіли пускати співвітчизників на обсервацію у санаторій Національної гвардії, палили шини, перекривали дороги та кидали в автобуси з людьми каміння і палки. У жодного з евакуйованих українців коронавірус не підтвердився.

Про те, чому більшість українських громадян не впевнені у спроможності влади ефективно протистояти поширенню захворювання і чи справедливі їхні сумніви, читайте у статті Тетяни Силіної «Український сором» у ZN.UA.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі