Суд відпустив генерала, звинуваченого в розгоні Майдану в Запоріжжі

Поділитися
Суд відпустив генерала, звинуваченого в розгоні Майдану в Запоріжжі © ria-m.tv (РІА МЕЛІТОПОЛЬ)
Генерал знаходився у розшуку з 2014 року, проте добровільно з'явився до суду.

Райсуд Запоріжжя відпустив під особисте зобов'язання колишнього голову обласного управління МВС в Запорізькій області, генерала Володимира Сербу, обвинуваченого в розгоні місцевого Майдану. Про це пише "Укрінформ".

Генерал знаходився в розшуку з липня 2014 року, проте 30 червня він перетнув кордон України, пройшов митний контроль, затриманий не був і добровільно прибув до суду. 5 липня в суді відбулося оголошення повного тексту постанови про зміну запобіжного заходу обвинуваченому.

За словами адвоката Олени Лиси, суд змінив Сербу запобіжний захід, який раніше визначили заочно, як утримання під вартою, - поміняли на особисте зобов'язання.

"З'явився на судовому засіданні Серба В. не один, а в супроводі адвоката з Дніпра, і в своє виправдання пояснив причини своєї неявки на судові засідання протягом 7,5 років тим, що він не переховувався за межами України, а просто не знав про кримінальне провадження щодо нього. До того ж він раптово дізнався в березні 2020 про цей факт, але з'являтися в суд не бажає через острах підхопити коронавірус. А адвокат не міг з'являтися в суд через свою хворобу. Не дивлячись на світову пандемію, сьогодні на судове засідання Серба В.І. прилетів з Туреччини і запевняв суд про те, що буде з'являтися на всі наступні засідання. Але жодного документа, підтверджую всі ці твердження Серби, в суді не надав", - написала адвокат.

В ході суду обвинувачений здав свій паспорт для виїзду за кордон. Наступне засідання у справі має відбутися 8 липня.

Постановою суду, обвинуваченому було обрано запобіжний захід у вигляді особистого зобов'язання строком на 2 місяці до 01.09.2021 року. У разі порушення умов особистого зобов'язання, до Серби суд може застосувати штраф від 463,50 грн до 3708,00 грн.

Раніше повідомлялося про те, що Офіс генпрокурора скерував до суду обвинувальний акт відносно чотирьох колишніх бійців столичного підрозділу міліції особливого призначення "Беркут".

За даними Генпрокуратури, всього під час Революції гідності постраждали 2,5 тисячі осіб, 104 з них загинули - більшість в лютому 2014 року. Згодом загиблих учасників акцій протесту почали називати Небесною сотнею.

Суди у справах Майдану у більшості людей зазвичай асоціюються з питаннями - КОЛИ? (Покарають винних), ХТО? (Стріляв/бив/віддавав накази) і ЯК? (Вони могли). Але насправді питання, які там прозвучали, і відповіді на них - набагато ширші, глибші і важливіші. Детальніше читайте в статті Євгенії Закревської "Суд у справі Майдану"

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі