Суд відклав на тиждень розгляд клопотань захисту фігурантів "справи Мартиненка"

Поділитися
Суд відклав на тиждень розгляд клопотань захисту фігурантів Захист просив суд не розглядати докази, надані слідству іноземними правоохоронними органами © Twitter/ЦПК/Шабунін
Адвокати клопотали про припинення дослідження доказів, отриманих НАБУ від прокуратури Швейцарії.

Шевченківський районний суд Києва на засіданні у понеділок, 3 грудня, заслухав позиції захисту і обвинувачення у справі про заволодіння коштами держпідприємств "СхідГЗК" і "НАЕК Енергоатом" групою осіб у складі діючих і колишніх посадовців та екс-народного депутата Миколи Мартиненка, повідомляє прес-служба Спеціалізованої антикорупційної прокуратури (САП).

Під час судового засідання адвокати обвинувачених подали клопотання про припинення дослідження доказів, здобутих Федеральною прокуратурою Швейцарії на підставі запиту Національного антикорупційного бюро України (НАБУ) про міжнародну правову допомогу.

"Судом оголошено перерву до 09:00 год. 10.12.2018 року з огляду на потребу у детальному дослідженні законодавства, що регулює порядок надання правової допомоги у кримінальних провадженнях, необхідного для вирішення вищезазначеного клопотання", - йдеться у повідомленні.

Крім цього, захист клопотав про відвід одного з прокурорів САП, мотивуючи вимогу його "упередженістю". Проте суд відмовив у його задоволенні.

Судом продовжено дослідження доказів сторони обвинувачення, отриманих прокурорами САП від швейцарських колег за запитом про міжнародну правову допомогу. Також судом постановлено ухвалу про витребування документів у сторони обвинувачення.

Зазначимо, окрім одіозного екс-депутата обвинуваченими у справі є Сергій Перелома, Руслан Журило, Олександр Сорокін, Володимир Богданець і Валерій Васильков. У жовтні Солом'янський районний суд Києва відправив під арешт "праву руку" Мартиненка, ще одного фігуранта справи Павла Скаленка.

У травні САП передала до суду справу Мартиненка і групи осіб. Обвинуваченим інкримінується вчинення злочинів, передбачених ч. 5 статті 191, ч. 3 статті 209 (легалізація доходів, отриманих злочинним шляхом), ч. 1 статті 255 (створення злочинної організації) КК України.

Мартиненку також інкримінують заволодіння коштами ДП "НАЕК "Енергоатом" при укладенні та виконанні контрактів на постачання чеського обладнання на загальну суму 6,7 млн євро. І заволодіння коштами ДП "СхідГЗК" у розмірі 17,28 млн доларів шляхом купівлі-продажу уранового концентрату через австрійську компанію-посередника (так звану "прокладку").

21 червня суд повернув САП справу Миколи Мартиненка й інших осіб, підозрюваних у відмиванні коштів, отриманих злочинним шляхом, для усунення недоліків.

Нагадаємо, 20 квітня 2017 року детективи Національного антикорупційного бюро (НАБУ) затримали екс-депутата від фракції "Народний фронт" Миколу Мартиненка. 22 квітня Солом'янський районний суд Києва відмовив в арешті Мартиненка та відпустив його на поруки низки народних депутатів.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі