У червні минулого року під арешт потрапили сім земельних ділянок загальною площею понад 100 га зі спорудами, квадроцикл, гідроцикл, яхта й автомобіль Мельника. А також корпоративні права мільйонера у десяти компаніях.
Адвокат Мельника клопотав про зняття арешту, наголошуючи на тому, що через порушення вимог КПК України під час повідомлення про підозру, його підзахисний так і не набув статусу підозрюваного у справі, а "невиправдано довге" досудове розслідування порушує його права на користування майном.
Під час розгляду суд дійшов висновку, що єдиною підставою для накладення арешту на майно Мельника стала можливість застосування до нього додаткового покарання. У тексті ухвали про арешт майна суд не знайшов достатніх доказів вчинення злочину та обставин, які б обґрунтовували необхідність накладення арешту.
Суд також не отримав від прокуратури матеріали кримінального провадження в частині, що стосується вручення повідомлення про підозру, дотримання порядку вручення та обґрунтованості висунутої підозри, тож визнав не спростованою заяву адвоката Мельника про те, що його підзахисний не є підозрюваним у справі.
Раніше генпрокурор Юрій Луценко заявив, що у Генеральної прокуратури поки немає доказів того, що співзасновник "Опозиційної платформи – За життя" Юрій Бойко причетний до корупційних схем, пов'язаних із купівлею двох самопідйомних бурових установок В312 і В319.
Нагадаємо, державна компанія "Чорноморнафтогаз" придбала СПБУ через фірми-"прокладки" за завищеною ціною у $ 440 млн за установку. Саме Бойком був підписаний фінансовий план, який збільшив витрати "Чорноморнафтогазу" на 1,7 млрд гривень.
Докладніше про розслідування читайте у статті Олексія Шалайського "12 друзів "вишки Бойка"" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".