"Суд" Сімферополя визнав винною кримськотатарську активістку Муміне Салієву

Поділитися
Салієву могли викликати до суду повісткою, а не затримувати © Тетяна Безрук Facebook
Активістці присудили виплату штрафу за репост, зроблений в Facebook у 2013 році.

Підконтрольний Росії "Київський райсуд" окупованого Сімферополя 31 травня зобов'язав кримськотатарську активістку і дружину фігуранта другої бахчисарайської "справи Хізб ут-Тахрір" Муміне Салієву виплатити штраф у розмірі 1000 рублів, передає "Крим.Реалії". Активістку, яку вчора затримали російські силовики, "суд" визнав винною в порушенні ст. 20.3 КоАП Росії – демонстрація символіки забороненої організації.

Зазначено, що Салієву засудили за репост в соцмережі Facebook, зроблений в 2013 році. Під час засідання співробітник поліції Олексій Малеванець, який складав протокол про адміністративне порушення, заявив, що затримати Салієву, доставити її в Центр протидії екстремізму і не пускати до активістки адвоката вирішило вище керівництво.

За словами Малеванця, кримськотатарську активістку могли викликати в "суд" повісткою, а не затримувати.

Читайте також: До затриманих у Криму активісток Зудієвої та Салієвої не пускають адвокатів

30 травня в анексованому Криму співробітники ЦПЕ затримали Лутфіє Зудиієву і Муміне Салієву. Обом активісткам інкримінують ст. 20.3 КпАП Росії – демонстрація забороненої символіки. Спочатку до жінок не пускали адвокатів.

Пізніше Муміне Салієву випустили з Центру з протидії корупції, попередньо все ж пустивши до неї захисника.

Від початку анексії українського Криму в 2014 році Росія проводить послідовну політику тиску на кримських татар за їхню проукраїнську позицію. Російські силовики регулярно приходять з обшуками до їхніх будинків, кримських татар заарештовують і судять за сфабрикованими обвинуваченнями в нібито "тероризмі" і "екстремізмі".

Генеральна Асамблея ООН у своїх резолюціях неодноразово засуджувала незаконні дії країни-окупанта і закликала її дотримуватися прав людини. 22 грудня 2018 року Генеральна Асамблея ООН прийняла нову резолюцію "Ситуація з правами людини в Автономній Республіці Крим і місті Севастополь, Україна".

Вона стала третьою ініційованої Україною і прийнятою Генасамблеєю ООН за останні два роки. При цьому Росія не виконала жодної вимоги попередніх резолюцій, ситуація лише погіршилася. У зв'язку з чим у новій резолюції вперше окремо міститься заклик до Генерального секретаря ООН підготувати спеціальну доповідь про її виконання до наступної сесії ГА ООН.

Моніторингова місія ООН з прав людини в Україні продовжує фіксувати порушення в Криму і констатує, що жодного поліпшення за останні місяці на окупованому півострові не відбулося. Докладніше читайте в матеріалі Тетяни Курманової "Права людини в Криму: без змін" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі