Суд розгляне позов про незаконність зведення 86-метрової колони на центральному майдані Харкова

ZN.UA Ексклюзив Відео
Поділитися
Суд розгляне позов про незаконність зведення 86-метрової колони на центральному майдані Харкова Проекту Чечельницьких-Рідного присвоїли номер 0001 © Накипело
Петиція про скасування установки на центральній площі міста монумента, який харків'яни прозвали "одороблом", менш ніж за два дні набрала більше 5 тисяч підписів.

Дзержинський суд Харкова розгляне позов про скасування результатів проведеного міськвиконкомом бліц-конкурсу про будівництво монумента на місці демонтованого пам'ятника Леніну на майдані Свободи.

Судове засідання з розгляду позову по суті призначено на 12:30 понеділка, 13 лютого.

Судді Дзержинського суду двічі відмовляли активістам громадських організацій "Міські реформи" і "Харківський антикорупційний центр" у реєстрації позову, посилаючись на "недоліки" в оформленні документів.

6 лютого близько 200 харків'ян пікетували суд, а депутат обласної ради Дмитро Булах зареєстрував на сайті міськради петицію з вимогою скасувати результати бліц-конкурсу та оголосити міжнародний конкурс проектів реконструкції центрального майдану Харкова.

На тлі суспільного резонансу суддя Ігор Семиряд таки зареєстрував провадження, проігнорувавши раніше висловлені ним же претензії до пакету позовних документів.

Мер Харкова Геннадій Кернес, відповідаючи на петицію, яка менш ніж за два дні набрала 5006 голосів, пообіцяв приймати подальші рішення з урахуванням результатів розгляду справи в суді.

Читайте також: Землю в Харкові незаконно отримували ціле коло наближених до Кернеса й Добкіна людей - Луценко

У жовтні минулого року депутат Харківської обласної ради від "Самопомочі" Дмитро Булах опублікував на своїй сторінці у Facebook ескіз колони з ангелом, яку, за словами депутата, міськвиконком збирається встановити на майдані Свободи замість знесеного в 2014 році пам'ятника Леніну.

"Звідки я це знаю? А ось такий у мене інсайд. І я йому довіряю, так як він не поодинокий. Все знаходиться на фінальній стадії прорахунків і підготовки проекту", – написав депутат. З його легкої руки харків'яни стали називати проект "одороблом".

У Харкові проект колони з ангелом прозвали
У Харкові проект колони з ангелом прозвали
Dmytro Bulakh / Facebook

Незабаром ця інформація підтвердилася: міськвиконком оголосив бліц-конкурс на пам'ятний знак. Колоні з ангелом, авторами якої виявилися головний архітектор міста Сергій Чечельницький, його брат Павло, а також скульптор Олександр Рідний, присвоїли номер 0001 і встановили в центрі приміщення, де демонструвалися усі 29 робіт конкурсантів.

3 лютого, міськвиконком підбив підсумки бліц-конкурсу, переможцем якого опинився проект Чечельницьких-Рідного.

Противники встановлення колони на площі стверджують, що переможець конкурсу був відомий заздалегідь, і вказують на лояльність міськвиконкому та міському голові членів конкурсної комісії, що складається з чиновників, керівництва харківських вузів, будівельних компаній та громадських організацій.

У соцмережах зазначили підозрілу схожість проекту-переможця з Олександрівською колоною в Санкт-Петербурзі та колоною Незалежності в Мехіко.

Крім того, на думку "Харківського антикорупційного центру", існують високі корупційні ризики при проведенні будівельних робіт.

Один з членів журі, ректор Харківського національного університету будівництва та архітектури Юрій Шкодовський, говорячи про результати конкурсу, послався на волю міськвиконкому: "По-перше, це вирішив виконком. А я? Як я можу не погодитися з рішенням виконкому?".

Головний архітектор міста і співавтор проекту колони Сергій Чечельницький, у свою чергу, повідомив, що вартість його реалізації ще невідома.

"Зараз гроші так танцюють на сьогоднішній день, що не розглядали. Тому що розуміємо, що, якщо дійде до справи, ціни вже будуть зовсім інші", – заявив він на прес-конференції 6 лютого.

У судовому позові перераховані порушення чинного законодавства, допущені під час проведення бліц-конкурсу: переможцю не надавалася належна винагорода, відсутні критерії оцінки проектів та порядок їх публікації, нічого не говорилося про вимоги до кандидатів.

З проханням втрутитися у конфліктну ситуацію до міністра культури Євгена Нищука звернулися нащадки відомих харків'ян, а також представники інтелектуальної та творчої еліти міста. Відкритий лист підписали понад 20 осіб, серед яких письменник Сергій Жадан, архітектор Олег Дроздов, фотограф Володимир Бисов, праонуки харківського архітектора Олексія Бекетова Олена Рофе-Бекетова й історика, колишнього харківського міського голови Дмитра Багалія Ірина Гончарова. Автори звернення підкреслюють, що колона порушує архітектурний ансамбль майдану, головним елементом якого є шедевр конструктивізму – будинок Держпрому.

"Просимо вас використовувати важелі впливу вашого статусу як міністра культури і вплинути на ситуацію, що склалася навколо майдану Свободи у Харкові, зупинити спроби "покращити" світовий шедевр", – сказано в листі.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі