Суд підтвердив законність звільнення Фаріон з університету – що планує мовознавиця

Поділитися
Суд підтвердив законність звільнення Фаріон з університету – що планує мовознавиця © Ukrinform TV/youtube.com
Суд не лише оцінив законність дій ректорату і зміст наказів про звільнення, але й висловився щодо припустимості оцінювати героїзм військових їх рівнем знання державної мови

Галицький районний суд Львова розглянув позов щодо законності звільнення Ірини Фаріон з посади професора кафедри української мови Інституту гуманітарних та соціальних наук Національного університету «Львівська політехніка». Як зазначено у рішенні суду, справу розглядали за правилами спрощеного позовного провадження без виклику сторін. Суд ухвалив у задоволенні позову відмовити в повному обсязі. Апеляційна скарга на рішення суду може бути подана протягом тридцяти днів з дня проголошення.

Що вимагала Ірина Фаріон

Ірина Фаріон вимагає визнати протиправним та скасувати наказ ректора Національного університету «Львівська політехніка» про своє звільнення з посади професора та ще один наказ ректора «Львівської політехніки». Також суд мав би за позовом заявниці поновити її на посаді, стягнути з університету середній заробіток за весь період вимушеного прогулу та всі понесені нею під час розгляду справи, судові витрати.

Суд вказав, що позивач вважає “звільнення незаконним, а зазначені накази безпідставними, необґрунтованими та такими, що не ґрунтуються на реальних фактах вчинення нею аморального проступку”.

Аргументи суду - законні накази і дії ректорату

Суд відхилив всі позовні вимоги Ірини Фаріон, аргументуючи це тим, що “спірні накази, видані відповідачем, за своїм змістом відповідають положенням чинного законодавства”. Зокрема, як вказано в рішенні, накази видано уповноваженою особою, вони прийняті на підставі чинних положень законодавства за встановленою процедурою. 

“Більше того, встановлено, що другий за часом наказ видано відповідачем саме задля дотримання процедури звільнення у відповідності до норм чинного законодавства, тобто усунення відповідних недоліків, які мали місце під час винесення першого наказу, пов`язані із перебуванням на лікуванні позивача”, – говорить текст судового рішення.

Суд також оцінив імовірність вчинення заявницею аморального проступку”. “Очевидним для суду, зокрема з доводів наведених учасниками провадження, є той факт, що даний спір зачіпає публічну площину, тобто набув певного суспільного резонансу, адже відповідач фактично ініціював процес звільнення позивача, у тому числі, з врахуванням даного фактору. Це фактично відображено у змісті заяв поданих суду стороною відповідача”. У тексті рішення суд розлого пояснив, що встановити чіткі критерії моральності чи аморальності проступку проблематично, оскільки законодавство не містить відповідних вказівок, проте дав визначення того як може сприйматись відома заява Ірини Фаріон щодо використання чи невикористання української мови військовослужбовцями.

"Суд переконаний, що героїзм військовослужбовців неприйнятно оцінювати, керуючись критерієм знання мови"

“За переконанням суду, позивач має можливість висловлювати свої коментарі, перебуваючи у відносно безпечному місці у своїй країні, на незахопленій агресором території, а відповідач має можливість займатись своєю повсякденною життєдіяльністю (навчати студентів, надавати можливість працювати викладачам, виплачувати їм заробітну плату, а студентам стипендію), у першу чергу, саме завдяки героїчним діям Захисників нашої держави - військовослужбовців Збройних Сил України.

Суд переконаний, що героїзм військовослужбовців, їх дії чи їх особистості, у будь-якому разі неприйнятно оцінювати, керуючись критерієм ступеня знання чи незнання державної мови або використання її у своїй професійній діяльності”, - зазначено у тексті судового рішення.

Ірина Фаріон прокоментувала рішення суду: “політична публіцистика”

Ірина Фаіон прокоментувала рішення суду, називаючи своє звільнення “політично вмотивованим” і “незаконним”.

“Те, що написав цей суддя, не має нічого спільного з правовим обгрунтуванням. Це замовна політична публіцистика…. Цього слід було очікувати. Апеляція буде”. Також Ірина Фарон у своєму комантарі-дописі нагадала, що має досвід програшів у судах першої інстанції.

Колишню депутатку Ірину Фаріон у листопаді 2023 року, звільнили з посади професора університету "Львівська політехніка". Привід – порушення Фаріон 41 статті Кодексу законів про працю: вчинення працівником, який виконує виховні функції, аморального проступку, не сумісного з продовженням даної роботи.

Раніше Ірина Фаріон публічно заявила, що не вважає українцями «наших воїнів, які спілкуються на фронті російською мовою». Під час інтерв'ю з Яніною Соколовою вона заявила, що не може назвати українцями російськомовних військових, зокрема бійців бригади «Азов», оскільки частина з них говорять російською: «Я не можу назвати їх українцями, якщо вони не говорять українською мовою — то нехай себе назвуть "рускими". Чому вони такі очманілі?», — обурилась мовознавиця.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі