Суд Москви залишив у силі продовження арешту ще чотирьом українським військовополоненим морякам

Поділитися
Суд Москви залишив у силі продовження арешту ще чотирьом українським військовополоненим морякам Слідство ФСБ клопотало про проведення засідання в закритому режимі © УНІАН
Мосміськсуд задовольнив апеляцію про долучення до матеріалів справи резолюції ПАРЄ.

Московський міський суд відхилив апеляції на продовження арешту щодо українських військовополонених моряків Андрія Артеменка, Андрія Ейдера, Василя Сороку і Олега Мельничука, яких ФСБ РФ захопила в Керченській протоці, повідомив у Facebook адвокат Микола Полозов. Засідання суду проходило в закритому режимі.

"Московський міський суд розглянув апеляційні скарги захисту шостої четвірки військовополонених українських моряків: Андрія Артеменка, Андрія Ейдера, Василя Сороки та Олега Мельничука. Засідання проходило в закритому режимі за клопотанням слідства ФСБ", - написав Полозов.

Він зазначив, що суд задовольнив клопотання сторони захисту, та долучив до матеріалів справи резолюцію Парламентської асамблеї Ради Європи від 24 січня 2019 року, в якій РФ закликали дотримуватися норми Женевської Конвенції.

"Підсумковий результат розгляду скарг був передбачуваний, як і стосовно 16 військовополонених, чиї скарги були розглянуті раніше, щодо шостої четвірки суд відмовив у задоволенні скарг і залишив постанову Лефортовського районного суду про продовження строків тримання під вартою до кінця квітня в силі", - додав Полозов.

За його словами, дату розгляду апеляції на продовження арешту морякам, чию справу призупинили через неналежний переклад українською мовою процесуальних документів, поки не призначено.

Нагадаємо, Московський міський суд зняв з розгляду апеляцію на продовження арешту чотирьох український військовополонених моряків: Віктора Беспальченка, Владислава Костишина, Володимира Лісового та Володимира Варимеза.

Раніше адвокат Микола Полозов заявив, що військовополоненим українським морякам не дозволяють побачення з родичами та телефонні дзвінки, поки вони не дадуть потрібні слідству свідчення.

Зазначимо, наприкінці листопада російські спецпризначенці атакували і захопили два катери та рейдовий буксир Військово-морських сил Збройних сил України, що прямували з Одеси до Маріуполя. Поранення дістали кілька моряків, у полон потрапили 24 українських військовослужбовці.

Росія на порушення норм міжнародного права не визнає захоплених українців військовополоненими, підконтрольні окупантові "суди" Сімферополя та Керчі заарештували їх за обвинуваченням у нібито "незаконному перетині кордону групою осіб".

Підконтрольний Кремлю суд обрав їм запобіжний захід у вигляді тримання під вартою. Українських моряків вивезли до Москви, у СІЗО "Лефортове". Поранених після лікування у лікарні "Матроської тиші" також перевели до "Лефортового".

Україна вказала на незаконність захоплення кораблів і "судів" над моряками, наголосивши на тому, що перехід у Маріуполь здійснювався згідно з нормами міжнародного права. Позицію країни поділяють західні партнери, включно з державами "Великої сімки".

Докладніше про виклики цивілізації з боку мілітаристських режимів Росії та Китаю читайте у матеріалі Володимира Горбуліна "Зіграти без фальшу" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі