"Судове засідання апеляційної інстанції Мосміськсуду щодо п'ятої четвірки військовополонених українських моряків...завершилося зняттям справи із розгляду через процесуальні підстави", - пише Полозов на своїй сторінці в Facebook.
Адвокат пояснив, що Лефортовський районний суд Москви не підготував вчасно якісний переклад постанови про продовження строків тримання під вартою українською.
Текст українською мовою "нечитабельний" і є набором незв'язаних слів, у зв'язку з чим захист вимагав відводу перекладача, але суддя Юрій Пасюнін відхилив клопотання, повідомляє "УНІАН".
Водночас він погодився з тим, що полоненим морякам повинні коректно перекласти рішення суду першої інстанції, тому апеляцію захисту зняли з розгляду.
"Справу буде направлено до Лефортовського суду для усунення недоліків і вручення перекладу постанови військовополоненим. Дату наступного засідання п'ятої четвірки військовополонених буде призначено пізніше", - додає Микола Полозов.
Самі моряки відмовилися свідчити у суді, пославшись на Женевську конвенцію про статус військовополонених.
Раніше адвокат Микола Полозов заявив, що військовополоненим українським морякам не дозволяють побачення з родичами та телефонні дзвінки, поки вони не дадуть потрібні слідству свідчення.
Зазначимо, наприкінці листопада російські спецпризначенці атакували і захопили два катери та рейдовий буксир Військово-морських сил Збройних сил України, що прямували з Одеси до Маріуполя. Поранення дістали кілька моряків, у полон потрапили 24 українських військовослужбовці.
Росія на порушення норм міжнародного права не визнає захоплених українців військовополоненими, підконтрольні окупантові "суди" Сімферополя та Керчі заарештували їх за обвинуваченням у нібито "незаконному перетині кордону групою осіб".
Підконтрольний Кремлю суд обрав їм запобіжний захід у вигляді тримання під вартою. Українських моряків вивезли до Москви, у СІЗО "Лефортове". Поранених після лікування у лікарні "Матроської тиші" також перевели до "Лефортового".
Україна вказала на незаконність захоплення кораблів і "судів" над моряками, наголосивши на тому, що перехід у Маріуполь здійснювався згідно з нормами міжнародного права. Позицію країни поділяють західні партнери, включно з державами "Великої сімки".
Докладніше про виклики цивілізації з боку мілітаристських режимів Росії та Китаю читайте у матеріалі Володимира Горбуліна "Зіграти без фальшу" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".