Суд Москви продовжив арешт 12 українським військовополоненим морякам

Поділитися
Суд Москви продовжив арешт 12 українським військовополоненим морякам Адвокати військовополонених українців мають намір оскаржити рішення суду © Новые Известия
Ще Лефортовський суд повинен розглянути відповідні ходатайства щодо 12 незаконно затриманих українців.

Лефортовський суд Москви до кінця квітня продовжив термін арешту 12 українським військовополоненим морякам, яких ФСБ затримала в Керченській протоці. Сьогодні суд країни-агресора повинен розглянути аналогічні клопотання щодо 12 полонених українців.

"Суд постановив продовжити термін утримання стосовно Мокряка Романа, Семидоцького Євгенія, Оприска Андрія і Цибізова Сергія на три місяці кожному, тобто до 24 квітня 2019 року", - оголосила рішення суддя Альбіна Галімова.

Аналогічну постанову оголосив суддя Сергій Рябцев стосовно ще чотирьох військовополонених моряків: Андрія Шевченка, Богдана Головаша, Сергія Попова та Володимира Терещенка.

Як зазначили на "Громадському", термін арешту також продовжили представнику СБУ Андрію Драчу і морякам Денису Гриценку, Михайлу Власюку, В'ячеславу Зінченку.

Адвокати військовополонених моряків просили суд відхилити клопотання про продовження строку арешту. Крім того, посольство України готове було надати українцям житло як альтернативний запобіжний захід. Відповідні ноти долучили до "арештних" справ.

Захисники військовополонених моряків мають намір оскаржити рішення суду. За словами адвоката Іллі Новікова, він вже подав коротку скаргу на постанову.

Читайте також: Дипломати ЄС та США у московському суді закликали негайно звільнити полонених моряків

Як повідомлялося, Лефортовський суд відмовив стороні захисту українських полонених моряків передати розгляд клопотань про продовження їм арешту до військового суду.

Нагадаємо, 25 листопада російські спецпризначенці атакували і захопили два катери та рейдовий буксир Військово-морських сил Збройних сил України, що прямували з Одеси до Маріуполя. Поранення дістали кілька моряків, у полон потрапили 24 українських військовослужбовці.

Росія на порушення норм міжнародного права не визнає захоплених українців військовополоненими, підконтрольні окупантові "суди" Сімферополя та Керчі на два місяця заарештували їх за обвинуваченням у нібито "незаконному перетині кордону групою осіб". Згодом українських моряків вивезли до Москви.

Україна вказала на незаконність захоплення кораблів і "судів" над моряками, наголосивши на тому, що перехід у Маріуполь здійснювався згідно з нормами міжнародного права. Позицію країни поділяють західні партнери, включно з державами "Великої сімки".

Докладніше читайте в матеріалі Олександра Чалого й Олександра Малиновського "Визволення українських військових моряків: окремі міжнародно-правові аспекти" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі