Підконтрольний Росії "Верховний суд" анексованого Криму розглянув апеляцію на продовження арешту чотирьом фігурантам другого сімферопольської "справи Хізб ут-Тахрір", але залишив її без задоволення, повідомила у Facebook "Кримська солідарність". Засідання відбулося в закритому режимі.
"Перебування під вартою продовжено до 15 лютого 2020 року", - йдеться в повідомленні.
"Суд" розглядав апеляцію на продовження арешту Яшару Муедінову, Рустему Сейтхалілову, Акіму Бекірову і Сейтвелі Сейтаблієву. При цьому адвокат Бекірова Сіяр Паніч заявив, що просив провести оголошення у відкритому режимі.
"І недивлячись на те, що і прокурор підтримав мене, суд відхилив моє клопотання і повністю всі засідання відбулося в закритому режимі", - заявив Паніч.
За словами адвоката, Акима Бекірова вже етапували в СІЗО російського Ростова-на-Дону. Тому його підзахисний брав участь у засіданні з відеоконференції. Він також попросив своїх близьких передати йому продукти харчування.
У свою чергу адвокат Сейтхалілова Костянтин Рустемов розповів про те, що його підзахисного не доставили до зали "суду" через проходження психіатричної експертизи, яку призначив слідчий.
На цьому тижні стало відомо, що фігурантів другої сімферопольської "справи Хізб ут-Тахрір" вивезли з анексованого Криму до Росії. Зараз Сеітвелі Сейтаблієв, Алім Карімов, Акім Бекіров, Іззет Абдуллаєв, Асан Янніков знаходяться на пересилання в СІЗО №1 Краснодара, звідки їх перевезуть в Ростов-на-Дону.
Нагадаємо, 27 березня співробітники ФСБ РФ і Росгвардіі провели незаконні обшуки та затримання у будинках 25 кримських татар в анексованому Криму. Переважна більшість обшуків проводилася в окупованому Сімферополі, у межах фабрикованої російськими окупантами "справи Хізб ут-Тахрір".
Затримали понад 20 осіб. Трьох із них – Османа Аріфмеметова, Ремзі Бекірова та Владлена Абдулкадирова – у російському Ростові-на-Дону, куди вони приїхали знімати "суд" над політв'язнями. Підконтрольний окупантам "суд" заарештував затриманих, їх вивезли з Криму на територію РФ.
Генеральна Асамблея ООН у своїх резолюціях неодноразово засуджувала незаконні дії країни-окупанта і закликала її дотримуватися прав людини. 22 грудня 2018 року Генеральна Асамблея ООН прийняла нову резолюцію "Ситуація з правами людини в Автономній Республіці Крим і місті Севастополь, Україна".