Як повідомляють "Наші гроші", у свою чергу керівник ТОВ "Енергія-НовийРозділ" Ігор Артимко взятий під варту із альтернативою внесення застави у розмірі 10 млн грн. Заступнику керівника цієї фірми Ігорю Ільківу призначено тримання під вартою із заставою 3,4 млн грн. Фіндиректору цієї фірми Олегу Павлишину – тримання під вартою із заставою 2 млн грн.
Усі четверо підозрюваних були затримані 16 січня у Львові детективами НАБУ у взаємодії з Головним управлінням контррозвідувального забезпечення інтересів держави у сфері економічної безпеки СБУ під процесуальним керівництвом прокурорів Спеціалізованої антикорупційної прокуратури.
За даними слідства, підприємства-власники Новояворівської та Новороздольської ТЕЦ (Львівська обл.) впродовж 2013-2015 років уклали низку угод про закупівлю в НАК "Нафтогаз України" природного газу для виробництва теплової енергії населенню. З метою здешевлення тепла для цієї категорії споживачів, НАК постачав комерційним ТЕЦ газ за цінами, суттєво нижчими від ринкових.
Однак, як встановили детективи НАБУ, понад 300 млн куб м пільгового газу, Новояворівська та Новороздольська ТЕЦ одержали незаконно, не плануючи використовувати його для потреб населення. За даними слідства, цей газ вони використали у власній господарській діяльності для виробництва електрики, яку в подальшому реалізували ДП "Енергоринок" – її поставили за тарифом, визначеним виходячи із собівартості електроенергії, виробленої з газу за ринковою ціною.
Легалізація коштів, здобутих злочинним шляхом у результаті заволодіння газом через ТзОВ "Енергія-Новий Розділ" та ТзОВ "Енергія-Новояворівськ", здійснювалася за допомогою ТзОВ "Корпорація КРТ", ТзОВ "Енергія-Тепловодосервіс", ТзОВ "Енергія-Монтажсервіс" та ТзОВ "Енергія". Бенефеціарами усіх вказаних компаній є Дубневичі. Внаслідок описаних дій, прибутковість виробництва електрики цими ТЕЦ перевищила 60% (проти 3-5% закладених в тариф Національною комісією, що здійснює регулювання у сфері енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП).
Зазначимо, що власниками "Енергія – Новий Розділ" є ТОВ "АПП "Львівське" (90,05%) та міське ДКП "Розділтеплокомуненерго" (9,95%). Бенефіціарами виступають народні депутати від БПП Богдан та Ярослав Дубневичі.
Раніше, 12 січня Національне антикорупційне бюро повідомило про спробу підкупу працівника депутатом Одеської обласної ради. Депутат запропонував детективу НАБУ 500 тисяч доларів за зняття арешту з рахунків підприємства, задіяного, за даними слідства, у корупційній схему із заволодіння коштами міського бюджету при купівлі нерухомості за завищеною ціною.