В Україні майбутні медики під час навчання в університетах складають власне ЗНО - "Крок". Проте не для всіх це закінчується успішно. Якщо порахувати студентів різних курсів, то навесні іспит склали лише 50%. Про це в матеріалі Оксани Онищенко для ZN.UA "Життя за 500 доларів: звідки в Україні беруться горе-лікарі" розповідає заступниця директорки Центру тестувань при МОЗ Леся Войтенко.
"У нас була одна група приватного медичного закладу, де з 27 осіб 25 не змогли пройти тестування. Під час другої спроби 75% студентів усе ж таки складають іспит, а 25% — ні", - пояснила Войтенко.
Її колега Костянтин Рибачук розповів, що у студентів є різні способи того, як здати "Крок".
"В деяких студентів є така технологія: вони зазубрюють запитання й відповіді на них. Тільки вчать не все запитання, а його початок і кінець А коли ми змінили початок речення (наприклад, замість "у жінки сорока років" написано "в пацієнта сорока років"), студенти не змогли відповісти на це запитання", - розповів Рибачук.
За його словами, опитування студентів і викладачів щодо різних аспектів проведення "Кроку" (підготовка, якість завдань тощо) показало, що 41% просто зазубрюють запитання минулих років за порадою викладачів.
"Студентів не вчать клінічно мислити, їх не ознайомлюють із новинками медицини", - розповів експерт.
Більше матеріалів редакторки відділу освіти та науки ZN.UA Оксани Онищенко можна знайти тут.