Атаки Росії української енергомережі крилатими ракетами — це перший приклад її спроби реалізувати концепцію стратегічної операції зі знищення критично важливих цілей, ключового компонента військової доктрини, яку вона прийняла в останні роки.
Як зазначають аналітики Міністерства оборони Великої Британії, Росія передбачала, що використає ракети великої дальності для удару по критичній інфраструктурі ворожої держави, а не по її військових силах, щоб деморалізувати населення та зрештою змусити лідерів держави капітулювати.
Удари Росії продовжують спричиняти дефіцит електроенергії, що призводить до невибіркових, масових гуманітарних проблем по всій Україні. Однак його ефективність як стратегії, ймовірно, притупилася, оскільки Росія вже витратила велику частину своїх придатних ракет проти тактичних цілей.
«З огляду на те, що Україна успішно мобілізувалась впродовж останніх дев’яти місяців, матеріальний і психологічний ефект від цих атак є ймовірно меншим, ніж якби він був розгорнутий на початковому етапі війни», - зазначають у британській розвідці.
Latest Defence Intelligence update on the situation in Ukraine - 01 December 2022
— Ministry of Defence 🇬🇧 (@DefenceHQ) December 1, 2022
Find out more about the UK government's response: https://t.co/xZbaD06yRU
🇺🇦 #StandWithUkraine 🇺🇦 pic.twitter.com/xE1OlJT6gW
Україна пережила черговий і наймасовіший удар росіян по енергетиці та інфраструктурі. Попри героїзм спочатку нашої ППО, а потім енергетиків, втрати є. І, на жаль, це не остання атака цієї зими. Як пережити енергетичний терор – у тексті Ігоря Маскалевича "Гасити. Не погасити".
А про те, що Україні треба бути готовими до різних сценаріїв, включно з повним блекаутом, читайте в інтерв'ю виконавчого директора Асоціації міст України (АГУ) Олександра Слобожана для ZN.UA.