Що потрібно, щоб пережити енергетичний терор? Пояснює експерт

Поділитися
Відбудова енергооб'єктів триватиме довго, підстанцій - роками

Найближчим часом очікується черговий масований удар по енергетиці. Після кожного удару відновлене нашвидкуруч обладнання має дедалі менший запас стійкості. Відбудова енергооб'єктів триватиме довго, підстанцій - роками. Ігор Маскалевич розказує, що Україна має робити вже зараз, щоб зменшити втрати в енергетиці.
По-перше, треба максимально посилити захист станцій і підстанцій, встановлюючи габіони, арочні перекриття та інше. Не всі трансформатори пошкоджуються прямими влученнями, а від уламків і частини «шахедів» такі конструкції непогано захищають.
По-друге, треба збивати якомога більше ракет, хоч це й складніше, ніж здається. Так, постачання західних систем скромні з поважної причини — їх і в них небагато. Але краще бодай щось, ніж нічого.
По-третє, не варто сподіватися, що у росіян закінчаться ракети. Тож необхідно, обмежити потік імпортних компонентів для них. У кожній збитій ракеті звично знаходять десятки західних мікросхем. Їхні виробники мають розділити відповідальність із РФ за нинішній терор в Україні. Ми зобов'язані про це говорити на всіх можливих рівнях.

Детальніше про те, як пережити наступний блекаут і як надовго він може затягнутися читайте в тексті Ігоря Маскалевича "Новий удар по енергосистемі. Чого чекати?"

Поділитися
Підготував/ла Юлія Самаєва
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі