Стеження за Bihus.Info: Зеленський заявив, що одразу після інциденту викликав голову СБУ

Поділитися
Стеження за Bihus.Info: Зеленський заявив, що одразу після інциденту викликав голову СБУ © Володимир Зеленський / Telegram
Зеленський запевнив, що СБУ знайде винуватців.

Факт незаконного стеження за редакцією Bihus.Info треба ретельно розслідувати. Про це заявив президент України Володимир Зеленський у інтерв'ю британському телеканалу Channel 4 News.

За словами Зеленського, одразу після скандалу він запросив до себе голову СБУ Василя Малюка та генпрокурора Андрія Костіна.

"Одразу була відкрита кримінальна справа. Хтось каже, що був відеозапис у медійників, нічого не сталося. Я вважаю, що сталося", – сказав Зеленський.

Президент наголосив, що треба знайти відповіді на все, тому СБУ буде це розслідувати та знайде винуватців.

Нагадаємо, YouTube-канал «Народна правда» опублікував відео, що, як стверджується, фіксує вживання різних наркотиків працівниками Bihus.Info на новорічному корпоративі. В описі до ролика написали, нібито «журналісти проєкту» так «заряджаються» перед новими розслідуваннями».

Згодом керівник Bihus.Info Денис Бігус заявив, що невідомі приблизно протягом року системно стежили за членами команди проєкту. За його словами, компромату, пов’язаного з професійною діяльністю, схоже, не вдалося знайти, тож організатори переслідування перейшли на особисте. Таким чином новорічний виїзд представників команди став «спецоперацію» з прихованою зйомкою та прослушкою. Він не виключив, що гроші на цю діяльність могли спрямувати з податків українців. Денис Бігус запевнив, що журналісти не вживали заборонених речовин на відео, як зазначалося, а на кадрах — оператори, яких уже звільнили.

Водночас голова правління ГО "Центр протидії корупції" Віталій Шабунін у свою чергу заявив, що не важливо, хто саме місяцями стежив за журналістами проєкту розслідувань – ДБР, СБУ, Нацполіція чи СЗР, а важливо, що такі дії є очевидно незаконними та не могли не бути санкціоновані владою.

Внутрішній фронт України проти корупції, непрофесіоналізму та злочинної бездіяльності влади тримається на кількох десятках людей. Однак зараз їх системно намагаються з цього фронту демобілізувати, аби створити «марафон тиші». Про причини тиску на журналістів та можливі наслідки для країни читайте в статті «Внутрішній фронт. Хто й навіщо тисне на антикорупційних журналістів і активістів» у матеріалі Інни Ведернікової та Тетяни Безрук.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі