Степанов пообіцяв гроші низці українських лікарень, у НСЗУ відповіли

Відео
Поділитися
Степанов пообіцяв гроші низці українських лікарень, у НСЗУ відповіли © flashnord.com
У службі стверджують, що питання реформування та дофінансування психіатричної галузі гальмується саме у МОЗ.

Міністр охорони здоров’я Максим Степанов заявив, що понад 300 українських лікарень, які опинились «за бортом» контрактування з НСЗУ під час другого етапу медичної реформи, отримають фінансування.

Зокрема, йдеться про психіатричні лікарні, у яких, за офіційними даними, перебувають близько 22 тисяч українців із хронічними психічними захворюваннями.

«В наших психіатричних лікарнях перебувають порядка 22 тисяч людей, які хворі на хронічні психічні захворювання. Це люди, які втратили свої соціальні зв’язки і потребують догляду, перебуваючи в цих лікарнях», - зазначив він на брифінгу 12 липня.

За словами Степанова, недофінансування психіатричних лікарень, туберкульозних диспансерів та інших медзакладів вузького профілю сягає 50-70% порівняно з 2019 роком.

«Ми дофінансували психіатричні лікарні до рівня минулого року з 1 липня і до кінця 2020 року», - додав він.

Рішення про зміни до Програми медичних гарантій Кабмін ухвалив 19 червня, ними запроваджується новий пакет для закладів охорони здоров’я. Втім, із укладенням контрактів про перехідне фінансування не все так просто.

«Для укладення таких договорів лікарні мають подати до НСЗУ плани розвитку своїх закладів, затверджений власниками ЗОЗ або госпітальними радами. Але наразі заклади не можуть скласти такий план через то, що його форма знаходиться у розробці у Міністерстві охорони здоров’я», - повідомили у Нацслужбі здоров’я.

Своєю чергою в.о. голови НСЗУ Оксана Мовчан зазначила, що самого лише ухвалення недостатньо для того, щоб усе одразу запрацювало.

«Коли приймається новий закон, він не починає сам по собі відразу працювати… Закону потрібні різні нормативні акти, які створюють йому імплементаційне середовище, наприклад, інші закони або постанови КМУ. Те ж саме з постановою КМУ, якою фінансово нестабільним медустановам дається пільговий перехідний період для проведення реорганізацій», - пояснює Мовчан.

У службі додали: до укладення додаткових угод про перехідне фінансове забезпечення готові, а також зі свого боку зробили усе необхідне для якнайшвидшого укладення контрактів.

Зокрема, направили листи до Державної казначейської служби та регіональних департаментів охорони здоров’я щодо надання даних про фінансування кожного закладу в I кварталі 2020 року, розробили специфікації і умови закупівлі за додатковим пакетом послуг і надали на погодження у МОЗ. Втім, вони досі не погоджені.

«Тобто НСЗУ зробила все можливе, щоб заклади були законтрактовані. Після затвердження відповідних документів з боку МОЗ, на сайті НСЗУ буде опубліковано оголошення про укладення договорів, і заклади зможуть подаватися на цей пакет послуг», - додали у службі.

«Якщо в психіатрії така плачевна ситуація, як про це говорить міністр, то потрібно сідати і обговорювати проблему. Але мені невідомо про жодну зустріч, яка була б проведена разом із Мінсоцполітики» - розповіла ZN.UA гендиректорка Директорату медичних послуг МОЗ Оксана Сухорукова.

За її словами, у міністра на підписі вже два місяці знаходиться «План заходів на 2020–2022 роки з реалізації Концепції розвитку охорони психічного здоров'я в Україні на період до 2030 року». Але він досі не підписаний і ніякого зворотного зв'язку немає. А без затвердження цього плану рухатись в напрямку змін по психіатрії неможливо.

Докладніше про те, що відбувається з медреформою та Міністерством охорони здоров'я, читайте в інтерв'ю Оксани Сухорукової «Медреформа. Розтяжка президента», з якою поспілкувалася Алла Котляр.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі