Степанов підписав "дорожню карту" вакцинації майже 40 млн осіб, Україні обіцяють 8 млн доз вакцини

Фото Інфографіка
Поділитися
План імунізації українців складається з п'яти етапів.

Міністр охорони здоров'я Максим Степанов в четвер підписав Дорожню карту щодо проведення масової вакцинації від COVID-19 в Україні в 2021-2022 роках. Вона складається з п'яти етапів і має 9 груп ризику, написав міністр у Facebook.

"Цей стратегічний документ готувався за участю профільних фахівців - національних і міжнародних експертів у сфері громадського здоров'я та імунізації, а також Національної технічної групи експертів з імунопрофілактики", - написав Степанов.

Кампанія з вакцинації від коронавирусной хвороби в 2021-2022 році буде проводитися в 5 етапів:

  • Перший етап буде охоплювати приблизно 355 тисяч осіб з критичним ризиком інфікування. Це медпрацівники, які надають допомогу хворим COVID-19, люди і працівники в інтернатних установах, будинках престарілих, військовослужбовці.
  • Під час другого етапу будуть вакцинувати людей з надзвичайно високим ризиком інфікування і тих, хто надає медпослуги. Їх приблизно 2,3 млн осіб.
  • Третій етап охопить осіб з високим ризиком захворіти і тих, хто виконує функції з підтримки безпеки і життєдіяльності держави - близько 7,2 млн осіб.
  • Четвертий етап передбачає вакцинацію близько 11 млн осіб. Це люди з підвищеним ризиком інфікування і ті, хто виконує функції з підтримки безпеки і життєдіяльності держави.
  • П'ятий етап охопить близько 19 млн чоловік. Будуть прищеплювати інші категорії населення, які не входять до числа пріоритетних груп.

Степанов підкреслив, що вакцинація від COVID-19 в Україні буде виключно добровільною.

У планах МОЗ - охопити щепленнями від коронавируснї хвороби не менше 50% населення країни протягом 2021-2022 років. Початок першого етапу заплановано на січень.

"Терміни можуть зрушити на незначний час - це залежить від поставок вакцини", - зазначив глава Мінздрава.

Планується, що імунізація буде проводитися на базі кабінетів і пунктів щеплень, яких зараз в Україні налічується понад 11 тисяч. Крім того, будуть організовані мобільні бригади по імунізації, а також тимчасові центри вакцинації за прикладом Італії та Німеччини.

Нагадаємо, Міністерство охорони здоров'я у вівторок, 22 грудня, затвердив план вакцинації українців від COVID-19.

Раніше глава МОЗ Максим Степанов повідомляв про те, що Україна має можливість закупити 8 млн доз вакцини для 4 млн населення. За словами в.о. гендиректора ДУ "Центр громадського здоров'я" Ігоря Кузіна, на закупівлю вакцини проти коронавірусу в Україні заклали 15 млрд гривень.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі